reklama
reklama

Morskie świadectwo zdrowia – jakie badania trzeba zrobić i gdzie?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czym dokładnie jest morskie świadectwo zdrowia. Tymczasem to nic innego jak specjalny dokument, który okazuje się szczególnie przydatny marynarzom. Jeżeli więc wykonujemy ten trudny zawód, dobrze byłoby dowiedzieć się, jakie badania trzeba zrobić, aby morskie świadectwo zdrowia uzyskać. Należy także mieć świadomość tego, w jakim miejscu takie badania możemy wykonać.

- R E K L A M A -

Czym jest właściwie morskie świadectwo zdrowia?

Morskim świadectwem zdrowia interesują się przede wszystkim marynarze, którzy trudnią się rejsami. Mowa tu przede wszystkim o rejsach śródlądowych, ale i o rejsach międzynarodowych. Przydadzą się one również osobom, które są kandydatami na marynarzy. Uczniowie szkół morskich także mogą z nich korzystać. Badania stają się niezbędne, bo dobra kondycja fizyczna i zdrowie marynarzy zwiększa szansę na bezpieczeństwo rejsu. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że uzyskanie morskiego świadectwa zdrowia wymaga podjęcia pewnych działań. W przeciwnym bowiem razie tego ważnego dokumentu nie uda nam się niestety uzyskać. 

W jaki sposób uzyskać morskie świadectwo zdrowia?

Jak zaznaczono wyżej, uzyskanie morskiego świadectwa zdrowia wymaga pewnych określonych czynności. Przede wszystkim skorzystać należy z pomocy lekarza medycyny pracy. To na podstawie opinii tego lekarza możliwe staje się wydanie morskiego świadectwa zdrowia. Najlepiej byłoby udać się do ośrodka, który znajduje się w miejscowości nadmorskiej. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że pod pojęciem świadectwa morskiego kryją się różne certyfikaty. Należy więc zastanowić się nad tym, którego z nich właściwie potrzebujemy. W przeciwnym bowiem razie nie uda nam się uzyskać dokumentu, na którym zależy nam najbardziej. Dobrze byłoby zdawać sobie także sprawę z tego, jakiego rodzaju badania są wymagane do uzyskania morskiego świadectwa zdrowia. 

- R E K L A M A -

Jakie badania powinny zostać wykonane?

Nie ulega wątpliwości, że do uzyskania morskiego świadectwa zdrowia konieczne jest wykonanie pewnych badań. Przede wszystkim należy wykonać badania laboratoryjne krwi. Jest to przede wszystkim morfologia krwi, czyli jedno z najważniejszych badań, które powinniśmy wykonywać systematycznie. Dzięki temu prostemu badaniu, u marynarza bądź przyszłego marynarza, można będzie wykluczyć bądź potwierdzić istnieje różnego rodzaju chorób. Mowa tu zarówno o infekcjach, jak i o poważnych nowotworach. Ponadto, konieczne staje się wykonanie badania ogólnego moczu, a także badania glukozy we krwi. Wreszcie, do uzyskania morskiego świadectwa zdrowia, konieczne staje się wykonanie badania EKG. Dzięki niemu zobrazowana zostaje praca naszego serca. Należy także nadmienić, że wymagane jest również badanie RTG płuc. Pozwoli ono ocenić, czy w płucach nie rozwija się żadna patologia. Aktualny przegląd stomatologiczny również bardzo się przyda. Chore zęby mogą bowiem stać się źródłem wielu różnego rodzaju infekcji. Co 4 lata, trzeba będzie także wykonywać profesjonalne badania okulistyczne, dzięki którym dokona się oceny funkcjonowania narządu wzroku. 

Więcej informacji znajdziesz na https://hms-assistance24.com/

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: