Mróz nawet do -20 stopni? Strażnicy miejscy pomogą kierowcom

Siarczyste mrozy mają zawitać w weekend do Kutna. Słupki rtęci mogą spaść nawet do -20 stopni. W związku z tym wielu kierowców może mieć problem z odpaleniem swoich samochodów. W takich sytuacjach może pomóc kutnowska Straż Miejska. Funkcjonariusze są wyposażeni w specjalne urządzenie rozruchowe, dzięki któremu uda się rozwiązać problemu z odpaleniem auta na mrozie.

- R E K L A M A -

– My przygotowujemy się do tych mrozów pod tym kątem, że możemy mieć właśnie dużo zgłoszeń  dotyczących możliwości odpalenia pojazdu. Akumulatory na takich mrozach niestety niekiedy nie wytrzymują. Też trzeba pamiętać, że te zgłoszenia przyjmowane są w godzinach naszej pracy, czyli od 7:30 do 22:00, tak, żebyśmy mogli spokojnie dojechać – tłumaczy Ryszard Wilanowski, Komendant Straży Miejskiej w Kutnie.

Takie sytuacje można zgłaszać pod numerem 986.

– Bywało już w latach poprzednich, że jeden z patroli zajmował się właśnie tylko pomocą w odpaleniu pojazdów – dodaje Ryszard Wilanowski.

Strażnicy podkreślają, że niekiedy trzeba na pomoc poczekać, bo urządzenie jest tylko jedno, ale w żadnym razie nie zapominają o żadnym mieszkańcu, który zgłosi potrzebę pomocy.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: