PanoramaKutna.plKulturaMuzeum Regionalne w Kutnie z kolejną dotacją z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Muzeum Regionalne w Kutnie z kolejną dotacją z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Muzeum Regionalne w Kutnie z kolejną dotacją z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Wspieranie działań muzealnych” – „Ekspozycja stała kompleksu Pałacu Saskiego w Kutnie”. Zadanie ma na celu zbudowanie nowej ekspozycji stałej w kompleksie Muzeum Pałac Saski w Kutnie.

-

Ekspozycja będzie się składać z kilku elementów- części związanej z pałacem podróżnym króla Augusta III Sasa – zabytkiem o unikalnej, europejskiej wartości i łączącą się z nim historią, ukazującą jak dotąd niszowy okres naszych dziejów, część poświęconą dziejom miasta oraz czasom napoleońskim i Księstwu Warszawskiemu.


Wszystkie te elementy wiążą się przewodnią ideą położenia Kutna jako miasta na szlaku, którego rozwój związany jest z powstaniem pałacu, a dalsza historia nierozerwalnie z położeniem na trakcie komunikacyjnym.

-


Ekspozycja powstaje na podstawie jednego, spójnego scenariusza i aranżacji łączącej cały kompleks wystawienniczy. To przedsięwzięcie zbudowania innowacyjnej ekspozycji opartej o zwiedzanie interaktywnego muzeum wyposażonego w multimedia i sprzęt wystawienniczy spełniający współczesne wymagania nowoczesnej placówki muzealnej.

-

Trwa rewitalizacja Pałacu Saskiego. Zobacz zdjęcia:


-

Nie przegap: