reklama
reklama

Muzeum świętuje swoje 40-lecie. W CTMiT popłynęła moc życzeń i gratulacji (ZDJĘCIA)

Z okazji jubileuszu 40-lecia Muzeum Regionalnego w Kutnie dziś odbywają się wyjątkowe uroczystości. Pierwsza z nich miejsce miała w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie.

W CTMiT pojawiło się wielu gości, którzy złożyli życzenia dyrektorowi Muzeum Regionalnego w Kutnie, Grzegorzowi Skrzyneckiemu. Dyrektor odebrał gratulacje między innymi od posła Tadeusza Woźniaka, wiceprezydentów Kutna Zbigniewa Wdowiaka i Jacka Boczkaji, przewodniczącego rady miasta Mariusza Sikory, wójt gminy Kutno Justyny Jasińskiej, naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta Michała Adamskiego, dyrektora KDK Radosława Rojewskiego, prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacji Jacka Sikory, a także przedstawicieli szkół oraz instytucji kulturalnych i muzealnych z całego regionu.

- R E K L A M A -

Wielokrotnie podkreślano, że nadchodzące oficjalne otwarcie Pałacu Saskiego, który obecnie przechodzi generalną przebudowę, będzie nowym rozdziałem w historii Muzeum Regionalnego w Kutnie. I właśnie to ma być największym prezentem na 40-lecie istnienia tej placówki.

To nie koniec uroczystości związanych z obchodami jubileuszu Muzeum Regionalnego w Kutnie. O godzinie 12:30 w Parku Traugutta rozpoczyna się Piknik Saski. Jego motywem przewodnim będzie „Tradycja Królewskich Łowów”. Podczas wydarzenia w Kutnie pojawią się między innymi rekonstruktorzy z Towarzystwa Stanisławowskie oraz Kutnowskiej Grupy Tańca Dawnego „La Danse”, Regiment Pieszy Koronny Królewicza, Garnizon Fortecy Częstochowskiej, Verein Augustus Rex – Eine Zeitreise ins 18. Jhdt. i Uwe Muller.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: