reklama
reklama

Muzeum w Krośniewicach doczeka się gruntownej modernizacji

Dobre informacje dla Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach. W tym roku zaplanowana została modernizacja budynku.

- R E K L A M A -

– W bieżącym roku planowana jest modernizacja Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach. Muzeum otrzymało Promesę na kwotę ponad 3 miliony złotych z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych oraz remontowych budynków, a w tym roku rozpoczną się prace z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Daniel Kowalik Starosta Kutnowski.

– Ogromnie się cieszę, że Muzeum w Krośniewicach zostanie odnowione i zmodernizowane. Muzeum znajduje się w centrum miasta i dzięki tej modernizacji stanie się bardziej atrakcyjne dla zwiedzających – mówi Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

– Muzeum to jedna z „perełek” regionu Województwa Łódzkiego, zlokalizowana w Powiecie Kutnowskim. Przy współpracy Województwa z Powiatem Kutnowskim zintensyfikujemy działania w celu promocji tego wspaniałego miejsca, pełnego historii cennej dla społeczeństwa. Mam nadzieję, że w ten sposób zachęcimy do odwiedzania Muzeum, oglądania wystaw i poznawania historii. – mówi Zbigniew Linkowski Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Należy nadmienić, że Muzeum w Krośniewicach organizuje liczne wystawy stałe i czasowe, koncerty, konkursy plastyczne oraz wykłady związane z historią regionu i Polski. Przygotowuje także wydarzenia specjalne z okazji międzynarodowych dni muzeów oraz uczestniczy w obchodach różnorodnych rocznic i świąt narodowych.

- R E K L A M A -

W ciągu ostatnich kilku lat przeprowadzono szereg istotnych prac inwestycyjnych, które znacząco podniosły standardy bezpieczeństwa, komfortu oraz ekspozycji muzealnej.

Rozpocząwszy od roku 2019, Muzeum przeszło znaczące ulepszenia związane głównie z zabezpieczeniem obiektu przed zagrożeniami, takimi jak pożar. Dzięki finansowaniu z trzech różnych źródeł – Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz Powiatu Kutnowskiego – została wykonana kompleksowa instalacja sygnalizacji alarmowej pożaru. Również w tym roku przeprowadzono częściową wymianę instalacji wodnej, co przyczyniło się do poprawy warunków związanych z ciśnieniem wody w hydrantach przeciwpożarowych.

Kolejne prace inwestycyjne miały miejsce w 2020 roku, kiedy to zrealizowany został projekt budowlano-wykonawczy dodatkowego wyjścia ewakuacyjnego. Wsparcie finansowe pochodziło z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

W roku 2021 Muzeum skupiło się na poprawie infrastruktury przeciwpożarowej poprzez wykonanie instalacji hydrantowej, na którą otrzymano dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Rok 2023 przyniósł kolejne istotne inwestycje, w tym m.in. instalację przeciwpożarowego wyłącznika prądu, które zostały zrealizowane dzięki dotacji udzielonej przez Powiat Kutnowski.

(Powiat Kutnowski)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: