reklama
  • Tomasz Rzymkowski Sejm

Muzyczny początek długiego weekendu. Jazzowe brzmienia na Placu Wolności [ZDJĘCIA]

Muzyczny początek długiego weekendu w Kutnie. Na Placu Wolności trwa właśnie koncert Bartosza Smorągiewicza z zespołem. Posłuchać można wyjątkowych jazzowych brzmień.

- R E K L A M A -

Muzyka zespołu to zderzenie europejskiego jazzu wywodzącego się od Django Reinharda z formalizmem muzyki klasycznej oraz współczesną instrumentacją muzyki jazzowej, łączące elementy wielonarodowościowe folkloru. W oddźwięku jest ona energetyczną wirtuozerią z dodatkiem melancholii. Grupa założona przez lidera Bartosza Smorągiewicza wykonuje autorskie kompozycje łącząc w nich elementy cygańskiego swingu, walca musette, bossy i bluesa w nowej współczesnej odsłonie.

Kwartet tworzą znakomici instrumentaliści, a ich spontaniczna improwizacja powoduje entuzjastyczne przyjęcie na koncertach. Zespół występował m.in. na festiwalu Dreszer Jazz w Warszawie, Strefa ciszy w Łazienkach Królewskich, Dzierzgońskich spotkaniach z Old Jazzem, Muzyczne Piątki w Zgorzelcu czy na Festiwalu Emancje organizowanym przez Europejskie Centrum Krzysztofa Pendereckiego.

- R E K L A M A -

To nie koniec muzycznych atrakcji na Placu Wolności. Dziś o 20:00 koncert Arkadio z religijnym przesłaniem.Nie przegap: