Muzyka świata znów zabrzmi w Kutnie. Przed nami wyjątkowy festiwal

Przed nami ósma edycja Festiwalu prezentującego muzykę z różnych zakątków świata. VIII Festiwal Świat Muzyki Muzyka Świata Kutno już w dniach 7 – 11 lipca 2022.

Bezpłatne wejściówki dostępne od 27 czerwca 2022 w kasie Kutnowskiego Domu Kultury!

7 lipca 2022 (czwartek) godz. 19:00 / CTMiT – Vasame – Urszula Makosz & Kinga Rataj / wejściówki
8 lipca 2022 (piątek) godz. 19:00 / CTMiT – Ngomads / wejściówki
9 lipca 2022 (sobota) godz. 19:00 / CTMiT – Vechi Acum / wejściówki
10 lipca 2022 (niedziela) godz. 19:00 / Plac Zduński – Mike Rif & Cubanian
11 lipca 2022 (poniedziałek) godz. 19:00 / CTMiT – Lord Bishop / wejściówki

7 lipca 2022 (czwartek) godz. 19:00 / CTMiT – Vasame – Urszula Makosz & Kinga Rataj

Vasame – pieśni o miłości z różnych zakątków świata. To pierwszy wspólny projekt Urszuli Makosz i Kingi Rataj. Kinga to wybitna, jedyna w Polsce wykonawczyni muzyki fado, jedno z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce w ostatnich latach. Urszula specjalizuje się w muzyce żydowskiej, jest jedną z niewielu osób w Polsce wykonujących pieśni Żydów sefardyjskich.

Projekt Vasame łączy te dwa światy, opowiada o miłości z rejonów Półwyspu Iberyjskiego w języku portugalskim i ladino, ale nie tylko. Pieśni wybrzmiewają również w języku greckim, hebrajskim, hiszpańskim i neapolitańskim. Zespół w składzie: Olek Dyyak – akordeon, klarnet, dudak, Paweł Pierzchała – fortepian, Piotr Domagała – gitara, Sławomir Berny – instrumenty perkusyjne.

8 lipca 2022 (piątek) godz. 19:00 / CTMiT – Ngomads

“Ngoma” to szeroko pojęte określenie bębnów używanych w centralnej i wschodniej części Afryki. NGOMADS z kolei to nowe alternatywne trio, które nie ograniczając się do instrumentów perkusyjnych korzysta z szerokiego wachlarza możliwości kreowania brzmienia. Znani z aktywności na wielu polach Łukasz Dembiński (Foliba, Ŝanĝo), Radek Bond Bednarz (Silent Witness, Hang Em High, Miloopa) oraz Piotr Gospodarczyk (Szkoła Rytmu, Uni Orchestra) wybierają się w bliżej nieokreśloną podróż… Utwory z premierowej Ep’ki NGOMADS zostały zarejestrowane na żywo w przestrzeni Eklektik Art we Wrocławiu w listopadzie 2020 roku. Materiał zmiksował, współpracujący z platformą i festiwalem Eklektik Session- Roli Mosimann, który zeszłym roku (podczas 12. edycji festiwalu producentów muzycznych Soundedit), otrzymał nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem”.

NGOMADS: Łukasz Dembiński – handpan, cajon, calabash, djembe, percussion, Piotr Gospodarczyk – handpan, conga, percussion, Bond – bass, electronics, cymbals, ngoma, percussion

9 lipca 2022 (sobota) godz. 19:00 / CTMiT – Vechi Acum

Zespół VECHI ACUM to sekstet, składający się z ludzi z różnych regionów etnicznych Polski (Spisz, Podhale, Żywiecczyzna, Tarnów). Muzyka, którą komponuje i przetwarza Dominik Pietraszek jest połączeniem tradycyjnych estetyk, które stanowią fundament wrażliwości muzyków, z nadbudową intelektualną – jazzowym konceptem spojrzenia na utwory.

Zespół w składzie: Basia Motyka, Józef Bagiński, Jakub Hubicki, Wojtek Bochenek, Wojtek Chlanda, Karol KarWil Wilkoszewski

10 lipca 2022 (niedziela) godz. 19:00 / Plac Zduński – Mike Rif & Cubanian

Mike Rif – kubański wokalista i aranżer z wieloletnim doświadczeniem, uwielbiany przez publiczność, Artysta rodem z Kuby, pełen pasji i pozytywnej energii, Jego repertuar to utwory własne, mocno związane z rytmami latino, tradycyjne kubańskie brzmienia i aktualne hity latino.
Od ponad 3 lat przewodzi formacji Cubania, z którą występuje na różnych scenach, zawsze serwując publiczności świetną zabawę. Zespół wykonuje skomponowane przez Mike’a utwory, jak i znane covery kubańskie i hity latino. Podstawowy skład zespołu Cubania: wokal, trąbka, gitara / dj, perkusja.

11 lipca 2022 (poniedziałek) godz. 19:00 / CTMiT – Lord Bishop

Lord Bishop to pochodzący z Nowego Jorku gitarzysta, performer czerpiący inspiracje od takich legend, jak Frank Zappa, Jimi Hendrix czy James Brown. Koncerty Lorda Bishopa, znanego jako sceniczny wulkan energii, to gwarancja szalonego wirtuozostwa. Muzyk od 1991 roku spędza większość życia w trasie, od czasu przeprowadzki do Niemiec w roku 2000 zjeżdża Stary Kontynent wzdłuż i wszerz.

Zespół towarzyszący, min.: Łukasz Gorczyca – gitara

Zdjęcie główne: Ryszard Grzelak, KDK

Nie przegap: