reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Muzyka w hołdzie Papieżowi Polakowi. Krośniewice odwiedziła rzeczniczka rządu

W weekend „Muzyka „w hołdzie Janowi Pawłowi II” rozbrzmiała w kościele pw. Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach. Koncert został objęty honorowym patronatem Starosty Kutnowskiego, Daniela Kowalika. Patronat nad koncertem objął także Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber i Burmistrz Krośniewic, Katarzyna Erdman.

- R E K L A M A -

W hołdzie Papieżowi Polakowi – świętemu Janowi Pawłowi II zagrali: Chór Młodzieżowy ze szkoły muzycznej im. Czesława Niemena z Włocławka, Chór Policji Państwowej z Poznania, Chór Parafialny z Elbląga, Orkiestra OSP ze Szczercowa, Orkiestra górnicza z Kłodawy.

Koncertu wysłuchali zaproszeni goście m.in. Joanna Kopcińska, rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego i sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, senator Przemysław Błaszczyk, poseł Marek Matuszewski oraz Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski i Tadeusz Woźniak, poseł na Sejm. Zaproszeni goście zwiedzili także muzeum im. Jerzego Dunin—Borkowskiego w Krośniewicach.

- R E K L A M A -

Artyści tego dnia brali również udział w muzycznych oprawach mszy świętych w parafiach: Miłonice, Rdutów, Dzierzbice, Krośniewice i Kutno—Woźniaków. Orkiestry biorące udział w koncercie przemaszerowały też przez Krośniewice. Łącznie w całym wydarzeniu wzięło udział około 1500 osób.

Była to XII edycja koncertu „W hołdzie Janowi Pawłowi II”, ale po raz pierwszy odbyła się w Krośniewicach.

- R E K L A M A -

— Tegoroczny koncert „W hołdzie Janowi Pawłowi II” odbył się już po raz dwunasty i bardzo się cieszę, że w tym roku uroczystość ta miała miejsce w parafii w Krośniewicach. To piękny sposób czczenia pamięci o naszym wielkim rodaku, św. Janie Pawle II. Mieszkańcy Krośniewic i okolic mogli wysłuchać wspaniałych chórów i orkiestr z różnych części naszego kraju – mówi Minister, Joanna Kopcińska.

— Ta uroczystość to oddanie hołdu naszemu św. Papieżowi poprzez przepiękne połączenie muzyki i religii. To jak wiele osób wzięło udział w koncercie pokazuje, że to potrzebna i cenna inicjatywa, którą trzeba kontynuować w kolejnych latach – dodaje Joanna Kopcińska. ▪

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: