reklama

Myjka wysokociśnieniowa używana – wydajne urządzenie czyszczące

Myjki ciśnieniowe to urządzenia, których główną funkcją jest oczyszczanie powierzchni z zanieczyszczeń strumieniem wody zasilanym pod ciśnieniem. Takie myjki spalinowe działają szybko i wydajnie, jednocześnie minimalizując zużycie środków chemicznych. Pierwsze myjki wysokociśnieniowe pojawiły się ponad 70 lat temu i zdobyły dużą popularność na rynku. Przy stosunkowo niskim zużyciu energii takie urządzenia są w stanie zapewnić najwyższy poziom wydajności.

- R E K L A M A -

Zastosowanie myjek wysokociśnieniowych

Maszyny wysokociśnieniowe z roku na rok zyskują na popularności. Wynika to z ich wszechstronności oraz oszczędności czasu i wysiłku w celu przywrócenia porządku na dużym obszarze. Szczególnie ważne jest, aby skorzystać z takiego asystenta latem, kiedy w krótkim czasie trzeba wykonać wiele różnych zadań. Zastosowanie myjek obejmuje:

- R E K L A M A -
 • Czyszczenie pojazdów. Najpopularniejszym i bezpośrednim zastosowaniem myjki ciśnieniowej jest czyszczenie samochodu , rowerów i motorów. 
 • Mycie garażu i innych konstrukcji. 
 • Konserwacja sprzętu ogrodowego. Narzędzia ogrodowe sprzęt wymagają konserwacji na zimę. Należy pamiętać, że mycie wszystkich narzędzi jest obowiązkowe przed czyszczeniem na zimę.
 • Konserwacja basenu. Odkryty basen zawsze wymaga okresowego czyszczenia z płytki nazębnej, alg i cząstek tłuszczu.
 • Pranie dywanów. Posiadacze myjki ciśnieniowej mogą z łatwością oczyścić dywan z kurzu i uporczywych zabrudzeń. Dzięki ukierunkowanemu, silnemu strumieniowi cały brud jest natychmiast zmywany. 
 • Czyszczenie filtrów wentylacyjnych. Najbardziej lepki, tłusty i trudny do zmycia brud znajduje się na kratkach wentylacyjnych i filtrach. Często trudno je wyczyścić nawet sztywnym pędzlem. W takim przypadku radzimy skorzystać z myjki wysokociśnieniowej, która zetrze cały brud z powierzchni plastikowych i żelaznych.

Rodzaje myjek ciśnieniowych

Obecnie na rynku AGD oferowana jest najszersza myjek o różnym przeznaczeniu. Jednak większość z nich nie ma żadnych zasadniczych różnic konstrukcyjnych. Myjki ciśnieniowe można podzielić na trzy kategorie:

- R E K L A M A -
 • Myjka ciśnieniowa domowa. Ciśnienie wytwarzane przez takie urządzenia nie przekracza 120 barów, a wydajność nie przekracza 400 l/h. Takie urządzenia nadają się do mycia drobnego sprzętu – rowerów, sprzętu ogrodowego. Takie myjki są lekkie i kompaktowe, ale ich odporność na zużycie jest niska. Mają również krótki okres nieprzerwanej pracy (nie więcej niż 30 minut).
 • Myjka wysokociśnieniowa półprofesjonalna – Są w stanie zapewnić ciśnienie do 130 barów, a ciągła sesja pracy może trwać ponad godzinę. Taka używana myjka jest bardziej niezawodna i wygodny w użyciu.
 • Myjki wysokopoziomowe profesjonalne – Są w stanie generować ciśnienie do 150 bar przy pojemnościach powyżej 600/l. To profesjonalny sprzęt, który może pracować nieprzerwanie przez długi czas. Często takie urządzenia wyposażone są w dodatkowe funkcje (ogrzewanie wody, zbiorniki na chemikalia itp.)

Używana myjka wysokociśnieniowa – Korzyści z kupna

Jeśli szukasz myjki wysokociśnieniowej, najlepszą opcją może być używany karcher. Jest wiele zalet zakupu używanej myjki wysokociśnieniowej : 

 • Dużą zaletą zakupu używanej myjki wysokociśnieniowej jest cena. Fakt, że jest używana oznacza, że można na nim dobrze zaoszczędzic, zwłaszcza jeśli była dobrze utrzymana przez poprzedniego właściciela. Możesz spodziewać się, że znajdziesz używany karszer za około połowę ceny nowej, a czasem nawet mniej. To czyni je bardzo atrakcyjnymi dla tych, którzy mają ograniczony budżet lub nie mają dużo pieniędzy do wydania na taki sprzęt.
 • Kupowanie używanych produktów nie oznacza, że sprzedawca nie świadczy usług gwarancyjnych. Co więcej, możesz również uzyskać części zamienne do tych maszyn, dzięki czemu zawsze, gdy wystąpi problem z jakąkolwiek częścią, możesz po prostu wymienić ją na inną, zamiast kupować całkowicie nową maszynę. Niektóre komisy karcher oferują nawet lepszą obsługę niż oryginalny producent.
 • Używane myjki wysokociśnieniowe są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zużywają zasobów i energii podczas produkcji, transportu i utylizacji nieużywanych przedmiotów.

Gdzie kupić używaną myjkę? 

Najlepszym sposobem na zakup używanej myjki jest komis karszer. Pracownicy komisów są wyszkolonymi profesjonalistami i dokładnie wiedzą, co robią. Poświęcą swój czas, aby wyjaśnić zalety i wady każdego sprzedawanego przez nich sprzętu. Jeden z polecanych komisów znajduje się pod adresem:washexpert.com.pl

Na co zwrócić uwagę przy wyborze używanej myjki?

Jeśli nie wiesz, jak wybrać myjkę wysokociśnieniową, sugerujemy zapoznanie się z jej głównymi cechami i możliwościami:

 • Ciśnienie. Im silniejszy strumień wody wydobywający się z pistoletu, tym szybciej i łatwiej oczyścić części z brudu. Maksymalna wartość poziomu ciśnienia dla sprzętu gospodarstwa domowego z reguły nie przekracza 160 barów.
 • Wydajność. Wskazuje natężenie przepływu cieczy na jednostkę czasu, a co za tym idzie możliwość pracy urządzenia w trybie ciągłym. Wskaźnik urządzeń profesjonalnych wynosi 1000 l/h i więcej.
 • Pompa. To główny element kompleksu myjącego, od którego zależy jego moc i trwałość. Plastikowa obudowa pompy jest bardziej podatna na zużycie i uszkodzenia niż metalowa, ale jej koszt jest kilkakrotnie niższy.
 • Silnik. Napędza pompę, więc prędkość obrotowa wirnika zależy bezpośrednio od jego mocy.
 • Automatyczne wyłączanie. Ciągła praca pompy może prowadzić do nadmiernego ciśnienia w jej komorze. Aby temu zapobiec, musisz okresowo wyłączać silnik lub kupować sprzęt z automatycznym wyłączaniem.
 • Wąż i jego wymiary. Elastyczne przewody rurowe muszą wytrzymać wysokie ciśnienie wody bez deformacji. Jego długość dobierana jest z uwzględnieniem określonych warunków.

material zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: