reklama

Na co zwrócić uwagę aby wybrać dobrą kancelarię frankową w Warszawie

3 października 2019 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok odnośnie kredytów frankowych. Obejmował on niesamowicie ważną kwestię dla kredytobiorców. Pozwolił im na skuteczne dochodzenie ich praw przed sądami. Był to sygnał, na który większość z osób, które zaciągnęły kredyt we frankach, wyczekiwało z utęsknieniem. Wiele kredytobiorców zaczęło składać pozwy przeciwko bankom, w celu zmiany niekorzystnej dla siebie umowy. Przy prowadzeniu takich spraw asystować mogą kancelarie adwokacie oraz pracy prawni. Tego typu sprawy sądowe zyskały ostatnio na popularności, ponieważ stanowią szansę na odzyskanie wielu tysięcy złotych. Jednak wybór kancelarii nie jest prostym zadaniem. W tym artykule odpowiemy na pytanie jaką kancelarię wybrać.

- R E K L A M A -

Kancelarie Frankowe w Warszawie

Jeszcze w 2016/2017 r. większość kancelarii odmawiało prowadzenia spraw frankowych a w Warszawie działało tylko kilka kancelarii specjalizujących się w sprawach frankowych. Obecnie na rynku w Warszawie działa setki kancelarii oferujących Pomoc Frankowiczom. Są to prawnicy z różnym poziomem doświadczenia. Niestety na rynku pojawiło się wiele podmiotów z małym doświadczeniem lub wręcz raczkujących w sprawach frankowych a przedstawiających się jako doświadczone kancelarie. Czym się zatem kierować poszukując prawnika do sprawy kredytu we frankach w Warszawie? Portal CHF24.PL udostępnia informacje pomocne przy wyborze odpowiedniej kancelarii oraz udostępnia odpowiednie zestawienia najlepszych kancelarii w danym mieście (np. https://chf24.pl/kancelarie-frankowe/warszawa/).

Co powinna oferować kancelaria frankowa

Kancelarie prawne, niosące pomoc kredytobiorcom zapewniają swoją doświadczoną pomoc w walce z bankiem w sądzie. Jakie dokładnie oferują usługi?

- R E K L A M A -
 • Pomoc prawna oraz analiza występowania klauzul niedozwolonych w umowie kredytowej.
 • Unieważnienie niezgodnej z prawem umowy wraz z egzekwowaniem orzeczenia sądowego.
 • Pełna obsługa i doradztwo prawne dla frankowiczów.
 • Reprezentowanie klienta przy każdym etapie postępowania sądowego
 • Najlepiej aby kancelaria posiadała tylko 1 specjalizację – sprawy frankowe i finansowe

Jaka powinna być odpowiednia kancelaria dla frankowicza?

Stojąc przed wyborem odpowiedniej kancelarii do sprawy frankowej należy podejmować ostrożne kroki, ponieważ wybór może bardzo mocno wpłynąć na powodzenie sprawy sądowej. Odpowiedni adwokat, posiadający wiedzę w dziedzinie kredytów frankowych, zapewni skuteczną pomoc podczas starcia z prawnikami bankowymi. 

Jednak należy pamiętać o fakcie, że nie wszystkie kancelarie reklamujące się w Internecie jako frankowe, są tak na prawdę warte uwagi. W ostatnim czasie sprawy dotyczące kredytów we frankach szwajcarskich cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Przez to na rynku zaczęły pojawiać się firmy, które wyczuły w tym łatwe pieniądze, jednak ich oferta nie posiada tak dużego doświadczenia i wiedzy jak profesjonalne kancelarie adwokacie, czy radcy prawni. Dlatego niesamowicie istotne jest przejrzenie różnych dostępnych opcji i wybór kancelarii, która posiada na koncie wiele sukcesów, ale również ma ugruntowaną przez lata pozycję w branży.

- R E K L A M A -

Jak zweryfikować doświadczenie kancelarii?

 • najlepsze Kancelarie Frankowe mają obecnie ponad 400 wygranych sprawa z bankami
 • szczegółowo opisują sprawy, podają sygnatury spraw oraz wstawiają na strony skany wyroków
 • podają nazwiska adwokatów lub radców prawnych którzy z ich ramienia prowadzą sprawę
 • prowadzą sprawy na terenie całego kraju
 • prowadzą sprawy minimum 6 lat
 • nie współpracują z pośrednikami, sp. z o.o., stowarzyszeniami, fundacjami itp
 • najlepsze Kancelarie Frankowe posiadają tylko 1 specjalizację – sprawy frankowe, nie prowadzą obok tego żadnych innych spraw
 • zatrudniają jedynie radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w sprawach frankowych z kilkuletnim doświadczeniem
 • mają PRAWOMOCNE wygrane z każdym bankiem, który udzielał kredytów we frankach
 • kancelaria ma udokumentowane sukcesy polegające na wyegzekwowaniu wyroku prawomocnego w postaci uzyskania nowego harmonogramu kredytu oraz wykreślenia hipoteki z nieruchomości
 • nie występują w porównywarkach kancelarii  

Jaką formę prawną ma kancelaria?

Forma prawna kancelarii jest czymś, na co należy zwrócić uwagę. Firmy będące spółkami akcyjnymi, lub spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością nie mają możliwości reprezentowania klienta w trakcie rozprawy sądowej. Jedynymi kancelariami, które powinny być prane pod uwagę to kancelaria adwokacka lub radcy prawnego. 

Jakie mają opinie?

Najlepszą możliwą reklamą są pozytywne opinie wystawione przez zadowolonych klientów. Można je znaleźć w różnych miejscach w Internecie, w tym na forach tematycznych czy w social mediach. Wiele kancelarii prowadzi również swoje strony internetowe gdzie zamieszczają opinie klientów. Najlepsze opinie to te podpisane z imienia i nazwiska. 

Jaki jest ich sposób podejścia do klienta?

Dobra kancelaria powinna wyróżniać się nie tylko pozytywnymi opiniami czy doświadczeniem. To, jakie mają podejście do klienta również jest bardzo istotne. Czy poświęcają wystarczająco dużo czasu na analizowanie Twojej sprawy, czy zapewniają indywidualną pomoc oraz czy dotrzymują obiecanych terminów? Są to pytania, na które pozytywna odpowiedź, świadczy o wysokiej jakości obsługi klienta przez kancelarię. 

Jakie są koszty koszty kancelarii frankowych w Warszawie

Kolejną rzeczą, którą warto sprawdzić przed wyborem kancelarii frankowej jest sposób zapłaty honorarium oraz koszty obsługi. Profesjonalne kancelarie oferują dopasowany do potrzeb klienta, zindywidualizowany i elastyczny model rozliczeniowy. Większość kancelarii dokonuje wyceny usługi oraz analizy sprawy za darmo. Tutaj na klientów czeka też bardzo wiele zagrożeń. Niektóre firmy pośredniczące a nawet kancelarie oferują rozliczenia wyglądające na pierwszy rzut oka na korzystna a finalnie są to oferty bardzo drogie. 

Szczególnie należy uważać na oferty w których kancelaria proponuje podejrzanie niską wpłatę na początku i wysoki procent tzw. premii za sukces np 14-20%. Przy obecnym stanie orzecznictwa jest to wyjątkowa niekorzystna forma rozliczenia. Najlepszą formą rozliczenia z kancelarią frankową w chwili obecnej jest zaakceptowanie wyższej opłaty początkowej ale wynegocjowanie możliwie niskiej premii za sukces rzędu 3-6%. Ważne aby procent ten był liczony od kwoty zasądzonej przez sąd lub też kwoty pierwotnie wypłaconego kredytu. 

Materiał powstał w kooperacji z partnerem eksperckim portalem dla Frankowiczów https://chf24.pl/

Źródła:

https://chf24.pl/wiadomosci/

https://chf24.pl/kancelarie-frankowe/warszawa/

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: