reklama
reklama

Na Józefowie piesi nie czują się bezpiecznie. „Występuje poważne zagrożenie”

Zdaniem mieszkańców i radnego Roberta Stępniewskiego, przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu DK91 z ul. Józefów, koło McDonald’s, jest niebezpieczne. Tę opinię podziela również kutnowski magistrat, który zwrócił się do GDDKiA.

- R E K L A M A -

Brak oświetlenia nad tym przejściem dla pieszych jest szczególnie uciążliwy wieczorami i nocą, a zwłaszcza w sezonie zimowym, w czasie deszcz i mgieł oraz, gdy dzień jest krótki. Mimo, że jest sygnalizacja świetlna, skręcając w lewo osoba, która przechodzi ma również zielone światło. Przejście jest mało widoczne. Dzięki oświetleniu polepszy się widoczność oraz poprawi się bezpieczeństwo osób przechodzących – zwraca uwagę w interpelacji radny Robert Stępniewski.

Jako, że teren nie należy do miasta, tylko Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, kutnowski magistrat zwrócił się z pismem do właściwej instytucji.

- R E K L A M A -

W związku z otrzymaną interpelacją radnego Rady Miasta Kutno Roberta Stępniewskiego, wnioskujemy o podjęcie działań mających na celu doświetlenie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu DK92 z ul. Józefów w Kutnie – zwrócił się do GDDKiA Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna. – Ze względu na duże natężenie ruchu na tej drodze oraz brak właściwego oświetlenia przejścia dla pieszych, występuje poważne zagrożenie dla przechodniów i kierowców.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: