Wiadomości KutnoKutnoNa Krasińskiego będzie bezpieczniej – zamontują "leżącego policjanta"

Na Krasińskiego będzie bezpieczniej – zamontują „leżącego policjanta”

Na Krasińskiego ma być bezpieczniej – wkrótce zamontowany zostanie tam próg zwalniający. Jak zapowiadają władze miasta, zmiany w organizacji ruchu drogowego w tej okolicy powinny zostać wprowadzone jesienią.

- Reklama -

Mieszkańcy twierdzą, że na tym terenie konieczne jest ustabilizowanie sytuacji w ruchu drogowym przez zainstalowanie progu zwalniającego. Wprowadzenie takiego rozwiązania spowoduje, że kierowcy będą musieli zwolnić i będą zachowywać się bardziej racjonalnie – napisali w interpelacji radni Michał Łucki i Robert Stępniewski.

- Reklama -

Do sprawy ustosunkowały się już władze miasta.

Sprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego jest przez nas traktowana priorytetowo. Miasto Kutno na podstawie opinii i zgłoszeń mieszkańców oraz w wyniku współpracy z innymi organami zarządzającymi ruchem, a także własnych obserwacji podejmuje szereg działań mających na celu jego usprawnienie. W obecnym roku zainstalowano kilkadziesiąt urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego tj. luster drogowych, dodatkowych przejść dla pieszych, wygrodzeń, oznakowania poziomego oraz progów zwalniających. Zamierzamy kontynuować podjęte działania – można przeczytać w odpowiedzi na interpelację radnych Roberta Stępniewskiego i Michała Łuckiego.

- Reklama -

Jak informuje Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna, po analizie podjęto decyzję o montażu progu zwalniającego.

W sprawie montażu progu zwalniającego w ul. Krasińskiego w Kutnie uprzejmie informuję, iż wykonanie instalacji w/w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego było już zgłaszane przez mieszkańców ulicy oraz sygnalizowane przez radnego Roberta Feliniaka. Po rozważeniu zasadności montażu ww. urządzeń i oceny wpływu na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza tych niechronionych, podjęto decyzję o realizacji tego zadania – wyjaśnia J. Boczkaja.

Dziękuję za zgłoszenie i informuję, iż przewidujemy opracowanie projektu zmiany organizacji ruchu drogowego jesienią 2020 r. Po uzyskaniu akceptacji organu zarządzającego ruchem na drogach gminnych Miasta Kutno przystąpimy do montażu progu – dodaje wiceprezydent Kutna.

Do sprawy w mediach społecznościowych odniósł się radny Robert Stępniewski.

Coraz częściej słyszymy, że inni radni składali interpelację ustnie, czy jak w tym przypadku znowu sugerowali i nawet sami mieszkańcy zgłaszali. W takim razie, dlaczego nikt im nie odpowiedział, tylko zgłaszają się do nas z tym problemem? Zresztą nieważne… Ważne, że próg będzie i mieszkańcy będą zadowoleni – komentuje radny.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: