PanoramaKutna.plKutnoNa Łąkoszynie potrzeba więcej miejsc parkingowych? "To poprawi jakość życia na osiedlu"

Na Łąkoszynie potrzeba więcej miejsc parkingowych? „To poprawi jakość życia na osiedlu”

Na ul. Armii Krajowej w Kutnie potrzeba więcej miejsc parkingowych – tak twierdzą mieszkańcy, a interpelację w tej sprawie do władz miasta skierowali Ewa Rzymkowska – wiceprzewodnicząca Rady Miasta oraz radny Michał Łucki.

-

W imieniu mieszkańców Armii Krajowej w Kutnie, którzy borykają się z utrudnieniami w parkowaniu swoich samochodów na osiedlu, zwracamy się z prośbą o zrobienie zatok parkingowych po lewej stronie wzdłuż w/w ulicy – napisali w interpelacji radni Ewa Rzymkowska i Michał Łucki.

Jak mówią, mieszkańcy wskazują na możliwość powstania takich zatok poprzez zlikwidowanie części trawnika wzdłuż bloku os. Łąkoszyn II i III. Na osiedlu przybywa coraz więcej samochodów.

-

W sytuacji, gdy miejsca parkingowe kończą się, auta stawiane są na trawnikach. Z obserwacji wynika, że jest tam dość duży obszar, który można wykorzystać pod zatoki parkingowe. Umożliwi to zwiększenie ilości miejsc parkingowych poprzez prostopadłe parkowanie. Budowa zatok poprawi jakość życia na osiedlu – dodają Rzymkowska i Łucki.


-

Nie przegap: