Na sportowo i patriotycznie. Jutro bieg „Tropem Wilczym” pod Kutnem

Już jutro, w niedzielę 1 marca po raz trzeci odbędzie się bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Wydarzenie połączone będzie z obchodami Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

- R E K L A M A -

1 marca 2020 roku spotkajmy się w lesie Raciborowskim – w biegu głównym i marszu startujemy z Leśniczówki Koła Łowieckiego „Dzik” – zachęcają organizatorzy.

Wydarzenie realizowane przez Stowarzyszenie OFC KUTNO przy współudziale Hufca ZHP Kutno, Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37 i grupy Kutno Biega. Pod patronatem Wójta Gminy Kutno – Pani Justyny Jasińskiej i Mecenatem Senatora RP Przemysława Błaszczyka.

- R E K L A M A -
reklama

BIEG TROPEM WILCZYM W KUTNIE jest organizowany przy współpracy z Nadleśnictwem Kutno, Kołem łowieckim „Dzik”, lokalnymi stowarzyszeniami i firmami zaangażowanymi w rozkwit sportu w naszym mieście.

W KUTNIE na dystansie 7 km wystartować w tym roku może 300 biegaczy/chodziarzy! W ramach biegu zorganizowany będzie tez MARSZ TROPEM WILCZYM. Wszyscy uczestnicy biegu głównego jak i marszu TROPEM WILCZYM otrzymują na mecie pamiątkowe medale, okolicznościowe koszulki.

- R E K L A M A -

W ramach projektu odbędzie się bowiem tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek). Udział w biegu nie wymaga zapisów!

reklama

PROGRAM

1 marca 2020r., LAS W RACIBOROWIE

10:00 – otwarcie Biura Zawodów (wydawanie pakietów startowych do godz. 12:30)
11:00 – otwarcie szatni i depozytu
11:40 – Bieg Honorowy na dystansie 1963 metrów – nawiązanie do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka” (w biegu może wziąć udział każda osoba, bez konieczności zapisów)
12:00 – udział w miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych; złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniające miejsce kaźni oficera Armii Krajowej
12:15 – honorowy marsz z flagami spod pomnika na start biegu głównego
13:00 – bieg główny na dystansie 7 km i start Marszu Tropem Wilczym
15:00 – zamknięcie trasy biegu głównego i marszu
15:00 – ceremonia wręczenia nagród i zakończenie zawodów
15:30 – zamknięcie szatni i depozytu
14:00- 16:00 – ognisko, wojskowa grochówka

Tak było w zeszłym roku:

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: