reklama
reklama

Na Tarnowskiego będzie bezpieczniej? Jest odpowiedź prezydenta

Wiele wskazuje na to, że na ul. Tarnowskiego powstaną progi zwalniające. Prezydent Kutna zgodził się z opinią mieszkańców dot. poprawy bezpieczeństwa na tej ulicy. Interpelację skierował ostatnio Robert Stępniewski.

- R E K L A M A -

W ostatnich dniach radny Robert Stępniewski napisał kolejne już pismo do władz miasta dotyczące bezpieczeństwa na ul. Tarnowskiego. Nawiązał do interpretacji z dnia 28.11.2018.

W odpowiedzi otrzymałem od Państwa informację, że cyt. „zamontowanie progu zwalniającego oraz wykonanie dodatkowego przejścia dla pieszych w ul. Tarnowskiego na wysokości Cmentarza Żydowskiego będzie rozważane przy omawianiu zmian w organizacji ruchu drogowego w 2019 roku”. Mamy rok 2020, a w tym kierunku nic się nie zmieniło. Dociera do mnie dużo wiadomości od mieszkańców, którzy pragną zaznaczyć, że na tej drodze przejście dla pieszych jest na początku i końcu drogi. Dodatkowe przejście mniej więcej na wysokości ul. Leonida Teligi ułatwiłoby bezpieczne przejście dzieci i młodzieży na drugą stronę ulicy, tym bardziej, że do szkoły mają bliżej, idąc tą drogą – uważa radny Robert Stępniewski.

- R E K L A M A -

Radny zwraca uwagę na jeszcze jeden problem, jaki jego zdaniem występuje na ul. Tarnowskiego.

Problemem jest nadmierna prędkość kierowców zjeżdżających ul. Tarnowskiego z góry w dół do ul. Zdrojowej. Zamontowanie progu zwalniającego na wysokości Cmentarza Żydowskiego ograniczyłoby prędkość oraz przyczyniło się do bezpiecznego wyjazdu pojazdów z parkingu przy ul. Tarnowskiego – dodaje R. Stępniewski.

- R E K L A M A -

Co na to władze miasta?

Bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego jest przez nas traktowane priorytetowo. Miasto Kutno na podstawie opinii i zgłoszeń mieszkańców oraz różnych rodzajów służb, a także własnych obserwacji podejmuje szereg działań mających na celu usprawnienie istniejącej infrastruktury drogowej. W ostatnich latach zainstalowano kilkadziesiąt urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego tj. azyli dla pieszych, luster drogowych, dodatkowych przejść dla pieszych, wygrodzeń, oznakowania poziomego oraz progów zwalniających, również w ul. Tarnowskiego – komentuje Zbigniew Burzyński.

Włodarz Miasta Róż zapewnia, że w tym roku w naszym mieście powstanie kilkanaście progów zwalniających.

W obecnym roku planujemy wykonanie kilkunastu progów zwalniających na terenie Miasta Kutno. Zgadzam się z opinią mieszkańców dotyczącą poprawy bezpieczeństwa pieszych we wskazanej przez Pana lokalizacji. Wydział Zarządzania Drogami i Transportu zleci wykonanie dokumentacji projektowej dla powyższego zadania. Po uzyskaniu wszelkich niezbędnych uzgodnień przystąpimy do montażu urządzeń – zapewnia Z. Burzyński.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: