reklama
reklama

Na Ukrainie zaatakowano partnerskie miasto Żychlina. „Ukraino, jesteśmy w Wami!”

W związku z działaniami militarnymi podjętymi przez Rosję polegającymi na wtargnięciu wojsk na teren niepodległej Ukrainy, władze samorządowe gminy Żychlin łączą się z narodem ukraińskim i wyrażają swoją solidarność. Wydano oficjalny komunikat w sprawie wydarzeń za naszą wschodnią granicą.

Komunikat Urzędu Gminy Żychlin:

- R E K L A M A -

Niestety stało się najgorsze, co mogło się stać. Obecny czas dla naszych wschodnich sąsiadów nie jest łatwym czasem i z niepokojem patrzymy na wydarzenia które się dzieją, a które nie napawają optymizmem.

Dotarły już do nas informacje, że miasto Brody również zostało zaatakowane.

- R E K L A M A -

Burmistrz Gminy Żychlin już 15 lutego wysłał pismo do Mera miasta Brody, naszego miasta partnerskiego, w którym wyraził dalszą wolę współpracy i jednocześnie zadeklarował otwartość na możliwą pomoc dla mieszkańców Ukrainy.

Wysyłając słowa wsparcia dla mieszkańców miasta Brody „liczyłem jeszcze naiwnie na pokojowe rozwiązania” mówi burmistrz.

- R E K L A M A -

Również tego samego dnia burmistrz Ambroziak w liście do Wojewody Łódzkiego napisał, że „jesteśmy co prawda małym i niezamożnym samorządem, ale wobec zaistniałego zagrożenia wszyscy winniśmy okazać solidarność i próbować nieść chociażby najmniejszą możliwą pomoc. W związku z zaistniałą sytuacją deklaruję możliwość wykorzystania obiektu hali sportowej z zapleczem sanitarnym w celu zabezpieczenia miejsc dla potencjalnych uchodźców z terenu Ukrainy.”

W dniu dzisiejszym także Rada Miejska w trakcie swych obrad przyjmie stanowisko w sprawie solidarności z narodem ukraińskim.

Źródło: Gmina Żychlin

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: