reklama

[NA ŻYWO] Co z weselami, kinami i maseczkami? Trwa konferencja prasowa

Trwa konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Dowiemy się, kiedy zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek, a także co z weselami czy kinami.

Od 6 czerwca wprowadzamy odmrożenie funkcjonowania kin, teatrów, filharmonii pod 3. warunkami: to nie jest obowiązek – to możliwość; wypełniamy pojemność widowni do 50% tak, by kontakt był rozluźniony oraz nosimy maseczki.

- R E K L A M A -

Od 30 maja zmieniamy zasady dotyczące zasłaniania ust i nosa. Jeśli będzie możliwe zachowanie dystansu, noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe – z wyjątkami. W sklepie, środkach komunikacji, kościołach czy kinach maseczki będą obowiązkowe.

W przypadku zgromadzeń dozwolone są te do 150 osób. Podobnie obowiązuje zakrywanie nosa i ust lub dystans społeczny. Decyzje o zgodzie na zgromadzenie będą podejmowane jednak w oparciu o stan epidemiologiczny – od 30 maja.

- R E K L A M A -

W sklepach nie będą obowiązywały już limity osób. Podobne ograniczenia przestrzenne przestają obowiązywać w gastronomii. Nie będą obowiązywały limity w kościołach, obowiązują jednak maseczki lub dystans społeczny.

https://www.facebook.com/kancelaria.premiera/videos/611312913077099
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: