Nadchodzi kolejny huragan, wiatr w porywach do 115 km/h. Jest ostrzeżenie dla Kutna i okolic

Zapowiada się kolejny huragan w naszej okolicy. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne, które ma zacząć obowiązywać dziś wieczorem. Uważajcie na siebie!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – IMGW PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla całego województwa łódzkiego przed silnym wiatrem.

- R E K L A M A -

Od godziny 22:00 w piątek 18 lutego do godziny 18:00 w sobotę 19 lutego prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 115 km/h z zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska ocenia się na 90%.

Wielkie straty po nawałnicach w Kutnie i okolicach

Nawałnica, jaka nawiedziła powiat kutnowski w czwartek 17 lutego wyrządziła ogromne szkody. Zerwanych zostało mnóstwo dachów, strażacy interweniowali kilkaset razy.

- R E K L A M A -

– Sytuacja jest cały czas dynamiczna i rozwojowa. Mamy bardzo dużo strat jeśli chodzi o infrastrukturę budowlaną, niektóre z nich zostały zakwalifikowane jako katastrofy budowlane. Widzimy skalę i powagę sytuacji. Żadna z osób, które zgłoszą się do służb powołanych do obrony życia i mienia, nie zostanie bez udzielonej pomocy – zapewnia wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska.

Jak podkreśla bryg. Marcin Adamiak, zastępca komendanta PSP w Kutnie, tylu zdarzeń jednego dnia jeszcze nie było w pow. kutnowskim.

- R E K L A M A -

– Z taką skalą zdarzeń nie spotkaliśmy się jeszcze do tej pory. Mamy anomalie pogodowe i musimy być przygotowani na te okoliczności. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy. W działaniach na terenie całego powiatu kutnowskiego biorą wszystkie dostępne jednostki, ponad stu strażaków – mówi bryg. Adamiak.

Skutki nawałnicy w powiecie kutnowskim – 17-19 lutego 2022. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Na zdjęciach w akcji strażacy z Kutna, a także OSP Komadzyn, OSP Leszczynek, OSP Dąbrowice, OSP Łanięta, OSP Krzyżanów, OSP Muchnice Nowe czy OSP Klonowiec. Galeria aktualizowana na bieżąco.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: