Nagroda Prezydenta Miasta Kutno dla Katarzyny Karolak-Rojewskiej

Prezydent Zbigniew Burzyński  przyznał Nagrodę Prezydenta Miasta Kutno za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury dla Katarzyny Karolak-Rojewskiej, w tym nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł brutto za upowszechnianie, ochronę i promocję kultury.

- R E K L A M A -

Pani Katarzyna Karolak-Rojewska znana jest kutnowskiej społeczności jako wyróżniający się nauczyciel muzyki, instruktor sekcji wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie, pomysłodawca i realizator wielu projektów artystycznych, a także twórca tekstów muzyki oraz aranżacji wokalnych do spektakli oraz piosenek zarejestrowanych na płytach CD z piosenkami dla dzieci. Od lat łączy pracę zawodową instruktora muzyki w MDK w Kutnie z działalnością społeczną, przede wszystkim jako członek Regionalnego Towarzystwa Muzycznego.

W trakcie 40-letniej pracy zawodowej oraz działalności społecznej na rzecz naszego miasta, społeczność kutnowska miała możliwość uczestniczenia w projektach artystycznych autorstwa i współautorstwa pani Rojewskiej, m.in.: „Śpiewajmy Niepodległej”, „Kutnowskie Kolędowanie”, Ogólnopolskie Festiwal Piosenki „Kwietnik”, „Konkurs Kolęd i Pastorałek” czy Festiwal Piosenki Patriotycznej „Dla Ciebie Polsko”. Zrealizowała wiele projektów przy wsparciu Prezydenta Miasta Kutna takich jak: wyjazdy młodzieży na festiwale zagraniczne, organizacja festiwali piosenki, czy nagranie i wydanie płyt w wykonaniu kutnowskiej młodzieży i grup dziecięcych .

- R E K L A M A -

Posiedzenie Kapituły Nagrody Prezydenta Miasta Kutno za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury odbyło się w dniu 13 czerwca br. Kapituła rozpatrzyła 2 wnioski o Nagrodę w dziedzinie kultury złożone dla:

– pani Katarzyny Karolak – Rojewskiej (wniosek złożony przez Regionalne Towarzystwo Muzyczne),
– pana Michała Chojnackiego (wniosek złożony przez 10-osobową grupę mieszkańców Kutna).

- R E K L A M A -

Po zapoznaniu się ze złożonymi wnioskami i przeprowadzonym głosowaniu Kapituła zarekomendowała Panu Prezydentowi przyznanie nagrody pani Katarzynie Karolak-Rojewskiej.

(UM Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: