reklama
reklama

Nagrody Prezydenta Miasta i Rady Miasta rozdane na październikowej sesji (ZDJĘCIA)

Kutnowscy radni miejscy spotkali się na stacjonarnych obradach. Była to znakomita okazja do uroczystego przekazania Nagrody Prezydenta Miasta Kutna dla Jerzego Papiewskiego. Doświadczony dziennikarz musiał czekać na odbiór laurów ponad rok, bo przyznanie nagrody miało miejsce w październiku 2020 roku, jednak z przyczyn pandemicznych nie można było zorganizować sesji, na której zostałaby ona wręczona.

Jest mi miło, że dziś po roku od przyznania nagrody będę mógł złożyć wyrazy uznania dla dokonań Pana Jerzego Papiewskiego i wręczyć tę statuetkę. Przedstawia ona wspiętego lwa, który jest ważnym symbolem naszego miasta. Działalność Jerzego Papiewskiego jest powszechnie znana mieszkańcom Kutna i nie tylko. Jednak pozwolę sobie w kilku słowach przedstawić sylwetkę laureata nagrody. Panie Jerzy, jeszcze raz dziękuję za zaangażowanie na rzecz rozwoju kulturalnego, sportowego i społecznego miasta – przyznał podczas wręczania nagrody Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

- R E K L A M A -

Jerzy Papiewski jest licencjonowanym dziennikarzem z wieloletnim stażem. Jest także spikerem na wszystkich ważnych wydarzeniach sportowych w Kutnie. Przez wiele lat był także dyrektorem Kutnowskiego Domu Kultury. Dziennikarz został w przeszłości uhonorowany złotym i srebrnym Krzyżem Zasługi, odznakami: Zasłużony Działacz Kultury, Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, Złotą Odznaką Polskiego Związku Koszykówki, Złotą Odznaką Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, Zasłużony Działacz Turystyki, „Zasłużony dla piłkarstwa łódzkiego”. Otrzymał też Order Uśmiechu od wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Chciałbym z tego miejsca uroczyście podziękować wszystkim klubom i stowarzyszeniom sportowym z terenu naszego miasta za możliwość współpracy z nimi. To wszystko było na wysokim poziomie. Dziękuję również Pawłowi Ślęzakowi, dyrektorowi MOSiR Kutno, z którym współpracujemy od 2004 roku – mówił Jerzy Papiewski tuż po odebraniu nagrody.

- R E K L A M A -

W czasie sesji wręczono również Nagrodę Rady Miasta Kutno, która powędrowała do Stowarzyszenia Hospicjum Kutnowskie. Stowarzyszenie nie tak dawno obchodziło jubileusz 25-lecia istnienia.

To rocznica ważna ze względu na dwa aspekty. Po pierwsze dzięki Hospicjum mieszkańcy Kutna mają zapewnioną profesjonalną opiekę. To już kilkaset osób, którym udzielono wsparcia. Po drugie Hospicjum Kutnowskie funkcjonuje w formie stowarzyszenia. Zatem jest organizacją pozarządową, jest inicjatywą mieszkańców, a praca na rzecz Hospicjum jest wolontariatem. Członkowie zarządu ale też część załogi nie otrzymuje za to wynagrodzenia. To godne naśladowania i pochwały – podkreślał Zbigniew Wdowiak, zastępca Prezydenta Kutna.

- R E K L A M A -

Serdeczne gratulacje od całej Rady Miasta, jesteście niesamowici i wspaniali. Macie niezwykle wielkie serca, prosimy o przekazanie tych podziękowań dla wszystkich wolontariuszy i członków stowarzyszenia – dodał Mariusz Sikora, przewodniczący Rady Miasta.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: