Najczęściej oferowane usługi przez firmy sprzątające

Profesjonalna firma sprzątająca dba o to, by zaspokoić nawet te niewypowiedziane przez klientów potrzeby, a konkurencja na rynku sprawia, że oferty są cały czas urozmaicane o dodatkowe usługi czy różnorodne pakiety. Jakie są najczęściej oferowane usługi przez firmy sprzątające? Dowiesz się poniżej!

- R E K L A M A -

Do kogo skierowana jest oferta?

Współpracę z firmami sprzątającymi nawiązać może każdy. Niezależnie od tego, czy jest to właściciel małego biura, dużej firmy produkcyjnej, czy osoba prywatna. Usługi skierowane są do wszystkich i nierzadko decydują się na nie np. mieszkańcy dużych domów czy mieszkań, którzy nie znajdują czasu na regularne sprzątanie dużych powierzchni. Czasem współpraca jest jednorazowa: przed lub po imprezach okolicznościowych, przy sprzątaniu zaniedbanych pomieszczeń, takich jak strychy czy piwnice lub opuszczone domy, albo balkonów i tarasów.

Usługi sprzątające podstawowe

Do najważniejszego zadania firm sprzątających zaliczyć trzeba utrzymanie czystości, na co składają się pewne podstawowe usługi takie jak: wycieranie kurzów, zamiatanie i odkurzanie, mycie podłóg, opróżnianie koszy na śmieci, sprzątanie kuchni i łazienki. Są to zwykłe czynności, które wykonać może każdy, jednak nierzadko czas jest naszym wrogiem i lepiej jest postawić na usługi profesjonalistów, niż samemu zajmować się sprzątaniem oraz wyszukiwaniem specjalnych środków i sprzętu. Bardzo często na podjęcie współpracy z firmą sprzątającą decydują się firmy, które chcą zadbać o czystość biur czy hali magazynowych. Kompleksowe sprzątanie przedsiębiorstw różnych branż zapewnia na przykład Czysty Efekt, oferujący serwis 7 dni w tygodniu, zarówno w godzinach porannych, jak i tych nocnych, a wszystko znaleźć można na stronie internetowej: https://czystyefekt.pl/uslugi/sprzatanie-biur-i-obiektow/.

- R E K L A M A -

Dodatkowe usługi

Oprócz podstawowego utrzymania czystości, firma sprzątająca zajmie się też myciem okien, praniem dywanów i wykładzin, myciem ścian czy nawet utrzymaniem maszyn produkcyjnych, często zabrudzonych smarami, klejami czy silikonem. Do dodatkowych usług zaliczyć można też wszelkiego rodzaju prace wysokościowe, takie jak mycie okien zewnętrznych w wysokich biurowcach czy mycie elewacji budynków. Klient, odwiedzając naszą firmę, zwraca uwagę nie tylko na to, z jakich usług może skorzystać, czy jakie produkty kupić, ale też na to, jak prezentuje się biuro oraz budynek od zewnątrz. Czystość i estetyka nie powinny odchodzić na dalszy plan dla osób prowadzących własne biznesy.

Firma sprzątająca do zadań specjalnych

Firmy sprzątające oferują również usługi na zewnątrz firmy czy domu – chodzi tu między innymi o utrzymanie terenów zielonych – koszenie trawy, przycinanie drzewek i krzewów, czyszczenie kostki brukowej, odśnieżanie (również dachów) i wywóz śniegu. Niezwykle pomocne będzie skorzystanie z usług firmy sprzątającej po zalaniu mieszkania, gdy przed remontem niezbędne jest dokładnie uprzątnięcie i usunięcie skutków profesjonalnym sprzętem. Specjalne zadania, które wykonują jedynie niektóre z firm, to deratyzacja, dezynfekcja i dezodoryzacja – gdy mamy problem ze szkodnikami czy utrzymującym się brzydkim zapachem. Rozwiązania proponowane przez producentów środków chemicznych mogą nie wystarczać, a firmy sprzątające posiadają sprzęt i produkty, które raz na zawsze pomogą nam się pozbyć problemu.

- R E K L A M A -

Jak widać, firmy sprzątające mają naprawdę wiele usług do zaoferowania, a każda z nich zapewnia podstawowe utrzymanie czystości na każdej powierzchni.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: