reklama
reklama

Najnowsze informacje o koronawirusie. Ponad 60 nowych przypadków – także w Łódzkiem

Mamy 64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia.

- R E K L A M A -

|Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 627/7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

15 nowych przypadków w województwie

W województwie łódzkim jest 15 kolejnych zakażeń koronawirusem (w tym 2 osoby z powiatu kutnowskiego) potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą:

- R E K L A M A -

– pięciu młodych kobiet
– czterech kobiet w średnim wieku
– trzech młodych mężczyzn
– dwóch mężczyzn w średnim wieku
– małego dziecka

– To osoby od 2 do 54 roku życia. Część osób miała bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi w kraju. Pozostałe miały kontakty zagraniczne. Osoby te powróciły m.in. z Austrii, Niemiec, Maroka i Włoch. Stan wszystkich osób jest dobry – mówi Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy Wojewody Łódzkiego.

- R E K L A M A -

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 106
• Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 23
• Liczba osób objętych kwarantanną: 4438
• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2919

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: