Największa drogowa inwestycja w Kutnie! Wyłoniono wykonawcę, w grze ponad 27 mln złotych

Miasto Kutno wyłoniło wykonawcę przebudowy sieci dróg publicznych wraz z infrastrukturą. Najkorzystniejszą ofertę na kwotę  27 662 700 zł złożyło konsorcjum firm: PW Hydrobud Paweł Złotowski, PBP „Trakt” Bobrzak, Tecław sp. j., Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. Podpisanie umowy planowane jest w przyszłym tygodniu.

- R E K L A M A -

W ramach największej drogowej inwestycji aż osiem ulic w Kutnie zostanie pobudowanych lub zmodernizowanych. Prace prowadzone będą kompleksowo, a większość ulic oprócz nowych nawierzchni, zyska również oświetlenie, odwodnienie, chodniki i zatoki postojowe. W przypadku ulicy Ekonomicznej wykonana zostanie sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna. Wykonawca na realizację inwestycji ma 15 miesięcy od momentu podpisania umowy i przekazania placu budowy.

Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 23 512 500 złotych. W pozostałym zakresie zadanie inwestycyjne będzie sfinansowane ze środków własnych.

- R E K L A M A -

Lista ulic, które zostaną przebudowane w ramach inwestycji:
1. Zimowa
2. Sklęczkowska Bis
3. Odlewnicza
4. Polna
5. Gliszczyńskiego
6. Kucieńskiego
7. Kostki Gadomskiego
8. Ekonomiczna (wraz z przebudową skrzyżowania z DK 92)

Cztery spośród nich (Polna, Gliszczyńskiego, Kucieńskiego, Kostki Gadomskiego) planowane do przebudowy to ulice gruntowe w obrębie osiedla Łąkoszyn. Oprócz nich przebudowy doczeka się też ulica Zimowa, o której modernizację miasto starało się już od kilku lat. Ponadto przebudowane zostaną ulice Sklęczkowska  Bis, Odlewnicza  znajdujące się na terenie strefy przemysłowej na Sklęczkach oraz ulica Ekonomiczna, która będzie umożliwiała dojazd do nowo budowanego zakładu produkcyjnego. Ponadto inwestycja obejmuje przebudowę skrzyżowania DK 92 z ul. Poprzeczną i połączenie (przez fragment ul. Okólnej) z ul. Ekonomiczną.

Źródło: UM Kutno- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: