Narada roczna KP PSP w Kutnie. Starosta odwiedził strażaków [ZDJĘCIA]

Daniel Kowalik — Starosta Kutnowski uczestniczył w naradzie rocznej podsumowującej działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Kutnowskiego za rok 2022.

- R E K L A M A -

Spotkanie odbyło się w siedzibie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie w trybie hybrydowym przy użyciu samochodu SDL Komp tj., Samochodu Specjalnego Dowodzenia i Łączności. W spotkaniu również udział wzięli przedstawiciele samorządów z terenu Powiatu Kutnowskiego oraz jednostek OSP KSRG. Obecny był również st. Bryg. Zbigniew Łyszkowicz Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi.

Naradę prowadził Komendant Powiatowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie bryg. Dariusz Lusa.

- R E K L A M A -

W roku 2022 alarmów fałszywych było 155, pożarów 327, natomiast miejscowych zagrożeń 1440. Pozyskano aż 3 miliony złotych, co daje 36 tysięcy złotych na każdego strażaka PSP Powiatu Kutnowskiego. W 2022 roku przeszkolono na 8 kursach 189 osób, w tym 77 osób z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Jest to znaczy wzrost w stosunku do 2021 roku bowiem wtedy przeszkolono na 4 kursach 59 osób, w tym 16 osób z KSRG. Na rok 2023 zaplanowano 6 szkoleń i przeszkolenie 110 strażaków—ratowników OSP.

W roku 2022 do Komendy Powiatowej PSP w Kutnie trafiły dwa nowe samochody ratowniczo — gaśnicze o kwocie 2 milionów złotych. Nowe pojazdy trafiły także do dwóch jednostek OSP KSRG – OSP Pniewo oraz do OSP Ostrowy Cukrownia, która zostanie w październiku włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.
Podczas spotkania przypomniano także o odznaczeniu medalem „Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego”, Sztandaru KP PSP w Kutnie przez Daniela Kowalika Starostę Kutnowskiego podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka, połączonych z 30—leciem istnienia Państwowej Straży Pożarnej.

- R E K L A M A -

— Szanowni Państwo, przede wszystkim bardzo dziękuję Państwowej Straży Pożarnej, wszystkim funkcjonariuszom oraz wszystkim druhom Ochotniczych Straży Pożarnych. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego jak nasza Powiatowa jednostka się rozwija. Ze swojej strony mogę zapewnić, że wsparcie ze strony Powiatu Kutnowskiego straży pożarnej będzie na takim samym poziomie, a nawet większym. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za tą ciężką pracę dla naszej społeczności i liczę na to, że dalej tak prężnie będziemy mogli współpracować – mówi Daniel Kowalik — Starosta Kutnowski.

Po zakończeniu obrad Daniel Kowalik Starosta Kutnowski obejrzał i poznał działanie najnowszego samochodu SDL. KP PSP w Kutnie jako jedna z nielicznych posiada ten model samochodu, bowiem w Województwie Łódzkim są 3 takie samochody.

(Starostwo Powiatowe w Kutnie)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: