Wiadomości KutnoNa sygnaleNarkotyki, alkohol i duża akcja policji. Co działo się w Witoni?

Narkotyki, alkohol i duża akcja policji. Co działo się w Witoni?

Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników dróg oraz zapobieganie czynów o charakterze kryminalnym policjanci nieustannie prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie tych zjawisk oraz ściganiu ich sprawców. Tym razem stróże prawa nadzorem objęli gminę Witonia, gdzie w sobotni wieczór, podczas kilkugodzinnych działań wyeliminowali trzech nietrzeźwych kierujących, a za posiadanie narkotyków zatrzymali dwie osoby.

- Reklama -

16 października 2021 roku policjanci z łęczyckiej komendy wspierani przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Łodzi prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na terenie gminy Witonia. Tam nadzorem stróże prawa objęli główne ciągi komunikacyjne na jej terenie.

Kontrolowany był stan trzeźwości wszystkich kierowców oraz sposób przewożenia pasażerów. W rezultacie z ruchu drogowego zostało wyeliminowanych trzech nietrzeźwych kierowców. Nieodpowiedzialnym rekordzistą okazał się 21-latek, który jechał osobowym oplem ulicą Główną w Witoni. W jego organizmie było blisko 1,5 promila alkoholu.

Za przestępstwo narkotykowe odpowie 23-latek i 18-latka. Podczas kontroli policjanci zabezpieczyli przy nich dilerki z marihuaną. Oboje trafili do policyjnego aresztu, a następnego dnia usłyszeli zarzuty dotyczące tego przestępstwa. Za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Łęczyca

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: