Wiadomości KutnoNa sygnaleNarkotyki i dopalacze zabijają! Policja spotyka się z młodzieżą

Narkotyki i dopalacze zabijają! Policja spotyka się z młodzieżą

Kutnowscy policjanci po raz kolejny spotkali się z młodzieżą, aby porozmawiać o zagrożeniach wynikających z używania narkotyków i dopalaczy. Tym razem spotkanie odbyło się w Zespole Szkół w Krośniewicach. To już kolejne spotkanie w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, organizowanej przez MSWiA.

- Reklama -

Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają”, organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. 20 maja 2019 roku kutnowscy policjanci spotkali się z uczniami klas VII i VIII Zespołu Szkół w Krośniewicach.

- Reklama -

Profilaktyk społeczny st.sierż. Daria Fraszczyk omówiła główny obszar dotyczący narkotyków, dopalaczy i środków odurzających. Funkcjonariuszka przedstawiła jak zgubnie oddziaływają, na organizm ludzki tego typu substancje, a ich zażywanie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. W trakcie spotkania został zaprezentowany również spot kampanii i przedstawione zostały główne cele akcji.

Na zakończenie spotkania zostały omówione konsekwencje prawne związane z posiadaniem i rozprowadzaniem substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy oraz popełnieniem innych czynów zabronionych.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: