Narutowicza, Skłodowskiej-Curie, Komuny Paryskiej, Malczewskiego, Chełmońskiego, Klepy i Fijałkowskich – tutaj będą duże inwestycje

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie szykuje się do kolejnych inwestycji. W ostatnim czasie spółka wymieniła prawie kilometr sieci kanalizacyjnej. Wszystko dzięki umorzeniu pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

PWiK nie musi spłacać ponad pięciu milionów złotych do Funduszu. Pieniądze były częścią pożyczki, którą zaciągnięto w 2013 roku na modernizację i rozbudowę Stacji Uzdatniania Wody przy ulicy Granicznej.

Inwestycja pochłonęła 13 milionów złotych. Teraz Wojewódzki Fundusz przychylił się do wniosku PWiK o umorzenie pożyczki. Kutnowska spółka nie będzie musiała spłacać długu, ale w zamian została zobligowana do przeprowadzenia ekologicznych inwestycji.

- R E K L A M A -

Zamiast spłacać dług inwestujemy pieniądze w kolejne zadania, które polepszają jakość życia mieszkańców. Będziemy modernizować sieć kanalizacyjną w kilku miejscach w mieście. Roboty były już prowadzone w ciągu ulicy Łąkoszyńskiej i  ulicy Łódzkiej. Dodatkowo czekają nas prace na ulicach: Narutowicza, Skłodowskiej-Curie, Komuny Paryskiej, Malczewskiego, Chełmońskiego, Klepy i Fijałkowskich – tłumaczy Paweł Kieszkowski, prezes PWiK Kutno.

Realizacja tych wszystkich inwestycji prowadzona będzie do 2022 roku.

- R E K L A M A -

To dobry ruch ze strony zarządu spółki, który pokazał, że warto starać się o fundusze zewnętrzne. Jak widać, to procentuje – przyznaje Jacek Boczkaja, Zastępca Prezydenta Kutna.

Łączna wartość inwestycji to ponad 6,5 miliona złotych.

- R E K L A M A -

Źródło: UM Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: