reklama

Nastolatkowie ukradli sportowego suva. Za kierownicą siedział 13–latek… ze skarpetkami na rękach

Policjanci z Kutna zatrzymali 4 nieletnich, którzy ukradli cuprę formentor. Jak się okazało, młodzieńcy znaleźli kluczyki, które zgubił właściciel i postanowili wykorzystać tą okazję. Policjanci szybko przerwali ich przejażdżkę. Cała czwórka została osadzona w Policyjnej Izbie Dziecka. Wkrótce zajmie się nimi sąd rodzinny.

- R E K L A M A -

Do zdarzenia doszło 18 lipca 2022 roku około godz 22.45. Do dyżurnego kutnowskiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jego żona przez okno widziała jak młodzi ludzie kradną jego samochód marki Cupra Formentor o wartości około 160 tysięcy złotych.

– Mężczyzna dodał, że tego dnia zgubił kluczyk od tego auta. Pojazd posiada system GPS, więc pokrzywdzony od razu rozpoczął namierzanie swojego samochodu powiadamiając policjantów o aktualnej lokalizacji pojazdu. Dyżurny natychmiast wysłał patrole we  wskazany rejon. Funkcjonariusze w miejscowości Grodno zauważyli skradziony pojazd i zatrzymali go do kontroli – mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Za kierowcą pojazdu siedział 13-letni chłopak, który na rękach miał założone skarpetki. Pasażerami pojazdu byli również nieletni w wieku od 13 do 16 lat. Podczas przeszukania w kieszeni jednego z pasażerów odnaleziono kluczyk od samochodu.

Pojazd powrócił do właściciela, a nastoletni złodzieje zostali osadzeni w Policyjnej Izbie Dziecka. O ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny. Jak nieoficjalnie się dowiadujemy, nieletni to obywatele Ukrainy.

(Źródło: KPP Kutno, własne)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: