W piątek, 3 maja 2025 roku, Sławomir Mentzen, kandydat Konfederacji na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, spotka się z mieszkańcami pobliskiego Gostynina. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 11:00 na parkingu przy dworcu autobusowym PKS.
Gostynin, położony w bliskim sąsiedztwie Kutna, stanie się kolejnym z przystanków na trasie kampanii wyborczej Mentzena. Kandydat konsekwentnie stawia na bezpośredni kontakt z obywatelami, również w mniejszych miastach i miejscowościach, podkreślając wagę rozmowy z ludźmi „spoza wielkich aglomeracji”. Przypomnijmy, na początku roku pojawił się m.in. w Kutnie i Łęczycy.
W swoim programie politycznym Mentzen akcentuje potrzebę wzmocnienia polskiej armii, skutecznej ochrony granic, ograniczenia biurokracji, uproszczenia prawa podatkowego oraz sprzeciwu wobec nadmiernych regulacji narzucanych przez Unię Europejską.
W spotkaniu udział wezmą również:
- Ewa Zajączkowska-Hernik – europosłanka Konfederacji,
- Grzegorz Płaczek – poseł na Sejm RP,
- oraz lokalni przedstawiciele ugrupowania.
Wydarzenie ma charakter otwarty. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców regionu do udziału i zachęcają do przyniesienia biało-czerwonych flag, aby wspólnie uczcić narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.