reklama
reklama

Nauka dziergania na drutach – jaki sprzęt wybrać?

Dzierganie na drutach przez wielu z nas uważane jest za staromodne hobby, praktyczne wygasające z roku na rok. Tymczasem nie zdajemy sobie sprawy z potencjału, który drzemie w tej aktywności. Wszelkie wyroby typu handmade są bardzo cenione i popyt na nie stale rośnie. Zarówno elementy odzieży, jak i ozdoby domowe wykonane własnoręcznie na drutach są nie tylko oryginalne i niepowtarzalne, ale również wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem. Od czego zacząć naukę dziergania na drutach o co będzie nam do tego potrzebne? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym poradniku!

- R E K L A M A -

Jakie druty wybrać – metalowe czy drewniane?

Zanim rozpoczniemy przygodę z robieniem na drutach, musimy skompletować nasz rękodzielniczy warsztat. W tym celu musimy zamówić odpowiednie druty dziewiarskie. Dlaczego jednak wspominamy o “odpowiednich” drutach? Ponieważ wybór tych narzędzi nie jest wcale taki oczywisty. Na rynku znajdziemy zarówno produkty różniące się materiałem wykonania, jak i rozmiarem. Jakie druty będą więc najlepsze na start?

Początkującym zaleca się wybór drutów metalowych w rozmiarze 12. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby z ciekawości zacząć dziergać na drutach drewnianych czy bambusowych. Trzeba tylko pamiętać, że charakterystyka pracy nimi będzie nieco odmienna. Chodzi tutaj zarówno o elastyczność drutów, jak i ich fakturę. Przede wszystkim druty metalowe nie wyginają się, podczas gdy wersje drewniane czy bambusowe, pod wpływem ciepła naszych dłoni, zaczną wyginać się coraz bardziej. Różna jest także ich śliskość, przez co kolejne oczka będą spadać z drutów mniej lub bardziej ochoczo.

- R E K L A M A -

Jaka włóczka do dziergania na drutach?

Jeżeli mamy już wypatrzony konkretny zestaw drutów do robótek, to przychodzi pora zastanowić się na wyborem włóczek. Tutaj jednak wszystko trzeba kontrolować na bieżąco, ponieważ ciężko znaleźć włóczkę uniwersalną. Jedne lepiej sprawdzą się na ubrania letnie, a inne na ubrania zimowe. Jedne włóczki będą delikatne i miłe w dotyku, a inne mogą powodować alergię i uczucie gryzienia na skórze. A zatem konkretny rodzaj włóczki powinniśmy zawsze dostosować do wykonywanego projektu. Trzeba przy tym pamiętać, że włóczki podobnie na druty dziewiarskie, również mają swoje rozmiary i trzeba je do siebie dopasować. Szeroką ofertę zarówno włóczek, jak i drutów dziewiarskich, znajdziesz na stronie pasjanitka.pl.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: