Nawałnica mocno uszkodziła trzy domy. Starosta przeprowadził wizję lokalną (FOTO)

- poniżej dalsza część artykułu -

Trzy budynki zostały mocno uszkodzone po dzisiejszej nocnej nawałnicy, jaka przeszła przez powiat kutnowski. Najbardziej dotknięta żywiołem została gmina Dąbrowice.

- poniżej dalsza część artykułu -

Podczas nawałnicy w nocy z 8 lipca na 9 lipca, która przeszła przez gminę Dąbrowice, zostały uszkodzone budynki w miejscowości Majdany, Liliopol i Dąbrowice.

Jak mówią Daniel Kowalik Starosta Kutnowski i Tomasz Walczewski Członek Zarządu, którzy osobiście przeprowadzili wizję lokalną w tych miejscowościach, zaistniała potrzeba natychmiastowej pomocy.

- poniżej dalsza część artykułu -

Wydano polecenie o otworzenia magazynu Zarządzania Kryzysowego Powiatu Kutnowskiego i przekazaniu dwóch plandek przeciwdeszczowych w celu zabezpieczenia budynków mieszkalnych. Przekazane plandeki trafiły do OSP Dąbrowice i zostały wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem – mówi starosta Daniel Kowalik.

Starosta Kutnowski polecił całodobowe monitorowanie sytuacji meteorologicznej i na wypadek wystąpienia negatywnych zdarzeń przekazywanie raportów od pracowników Bezpieczeństwa Miast i Gmin do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Tej nocy długo nie zapomną

- poniżej dalsza część artykułu -

Noc z czwartku 8 lipca na piątek 9 lipca na długo zostanie w pamięci mieszkańcom powiatu kutnowskiego, a także strażakom z naszego regionu. Około godziny 1:30 naszą okolicę nawiedziła nawałnica, która miała niszczycielską siłę. Odnotowano silne opady, którym towarzyszył silny wiatr i burza. Co rusz widać było pioruny i słychać grzmoty, których dźwięk mieszał się ze strażacką syreną.

Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy, a nowe zgłoszenia dotyczące skutków nawałnicy wciąż wpływają. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Majdany w gminie Dąbrowice, gdzie silny podmuch wiatru zerwał fragment dachu z domu mieszkalnego. Działania na miejscu wciąż trwają.

Interwencje, według kolejności, dotyczyły miejscowości: Baby (gm. Dąbrowice), Majdany (gm. Dąbrowice), Nowe (gm. Krośniewice), Marianki (gm. Kutno), Pomarzany (gm. Krośniewice), Mariopol (gm. Dąbrowice), Morawce (gm. Krośniewice), Łanięta (gm. Łanięta), Dąbrowice (gm. Dąbrowice), Suchodoły (gm. Krośniewice), Juków (gm. Łanięta), Jurków Pierwszy (gm. Oporów), Kutno, Liliopol (gm. Dąbrowice), Suchodębie (gm. Łanięta), Augustopol (gm. Dąbrowice), Ostrowy (gm. Nowe Ostrowy), Pawlikowice (gm. Krośniewice), Imielno (gm. Nowe Ostrowy). W niektórych z miejscowości interweniowano kilkukrotnie.

Najwięcej zgłoszeń dotyczyły zerwanych linii energetycznych i powalonych drzew, które blokowały jezdnię. W działania poza strażakami z PSP w Kutnie zaangażowanych jest kilka jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, między innymi OSP KSRG Komadzyn.

Sytuacja jest rozwojowa i do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wpływają kolejne, nowe zgłoszenia. Niestety, według prognoz, w najbliższych godzinach znów możemy spodziewać się obfitych opadów deszczu, którym mogą towarzyszyć wiatr i burza.


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklamaopen