Nie było mocnych na kutnowskie Delfinki. Sukces pływaków w Łodzi [FOTO]

Sportowcy z UKS „Delfinek” Kutno mają kolejne powody do zadowolenia. Podczas startu w Łodzi reprezentacja Miasta Róż zdobyła najwięcej punktów i otrzymała tytuł najlepszego klubu zawodów!

- R E K L A M A -

Reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego „Delfinek” w Kutnie, rocznik 2015/2016 brała udział w Zawodach Pływackich dla KLAS PIERWSZYCH – 7, 8 LATKÓW. Impreza odbyła się na pływalni „SYRENKA” PRZY SP 184 W ŁODZI, jej organizatorem był Łódzki Okręgowy Związek Pływacki w Łodzi oraz UKS AQUARIUS, SP 184.

Miasto Kutno reprezentowała ośmioosobowa reprezentacja: 7 zawodników i zawodniczek z rocznika 2015, oraz jedna zawodniczka z rocznika 2016. Najlepiej na basenie 25m zaprezentowali swoje umiejętności zawodnicy: LENARCZYK MARIA zdobywając łącznie 3 złote medale, ZIÓŁKOWSKA Lena zdobywając po jednym medalu złotym, srebrnym i brązowym, TOMCZAK Łukasz zdobywca medalu srebrnego oraz dyplomu za zajęcie 4 miejsca, oraz CZARNECKI Juliusz który razem ze swoją drużyną zdobył pierwsze miejsce w sztafecie 4x 25m stylem dowolnym.

Pozostały skład sztafety to: Ziółkowska Lena, Lenarczyk Maria oraz Tomczak Łukasz. Sztafeta nie miała sobie równych, od samego początku kutnowskie Delfinki prowadziły w swojej serii.

„Czekaliśmy na wyniki serii drugiej, żaden z zespołów nie pobił wyniku naszych zawodników. Ostatecznie zajęliśmy pierwsze miejsce na podium. Klub łącznie zdobył 9 medali, w punktacji klubowej dało nam to najwięcej punków, co pozwoliło na zdobycie tytułu najlepszego klubu zawodów, za co otrzymaliśmy pamiątkowa statuetkę” – relacjonuje Anna Szczepańska z UKS Delfinek Kutno.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów. Dziękujemy również rodzicom, którzy wspierali zawodników w trakcie rywalizacji.

25 grzbietowy, czas: 32.24

SZTAFETA: 4x25m dowolny: Ziółkowska Lena, Tomczak Łukasz, Czarnecki Juliusz, Lenarczyk Maria, czas: 1:42.89 – I miejsce