Nie chcieli założyć maseczek w kutnowskim kinie, interweniowała policja


Do nietypowej interwencji policji doszło w piątek wieczorem w Kutnowskim Domu Kultury. Mundurowi podjęli czynności wobec osób, które nie chciały założyć maseczki.

Jak udało nam się dowiedzieć, w piątkowy wieczór personel Kutnowskiego Domu Kultury miał problem z mężczyzną i kobietą, którzy przyszli na seans filmy, ale nie chcieli zasłaniać ust i nosa. Mimo dyskusji, nie udało się dojść do porozumienia i na miejsce wezwana została policja.


– Mogę potwierdzić, że na miejsce wezwany został patrol policji. Dwie osoby nie przestrzegały regulaminu Kutnowskiego Domu Kultury, w którym istnieje zapis dotyczący konieczności zakrywania ust i nosa. Policjanci prowadzą teraz czynności wyjaśniające w tej sprawie – powiedziała Panoramie podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Jak możemy przeczytać w regulaminie Kutnowskiego Domu Kultury, na terenie KDK obowiązuje:


a) dezynfekcja dłoni przez widzów przy wejściu na teren budynku KDK;
b) zachowanie dystansu minimum 2 metry od osoby;
c) zakrywanie ust i nosa przez widzów za pomocą maseczki na terenie budynku KDK
oraz na terenie Kina, w tym podczas trwania całego seansu filmowego (obowiązek
nie dotyczy dzieci poniżej 4 roku życia oraz osób, które ze względu na stan zdrowia
nie mogą nosić maseczki);
d) każda osoba przebywająca na terenie budynku KDK jest zobowiązana do
posiadania własnych środków ochrony osobistej tj. maseczki oraz ewentualnie
rękawiczek.

Sytuacja epidemiologiczna w Kutnie i okolicach

Według raportu z poniedziałku 21 września zanotowano wielki spadek osób objętych kwarantanną. W niedzielę było ich aż 947, zaś dziś liczba ta spadła do 64 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 1 osoba, a 2 są hospitalizowane w związku z podejrzeniem koronawirusa.


Ponadto w tej chwili jest 19 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem: 11 w Kutnie, 6 w gm. Kutno, 2 w gm. Bedlno i 1 w gm. Żychlin. Wyleczonych zostało 133 osób.

Dane dotyczące koronawirusa na terenie Powiatu Kutnowskiego
Stan na 21.09.2020

Kwarantanna i izolacja – 64
Pod nadzorem epidemiologicznym – 1
Hospitalizowanych – 2
Zarażonych – 19 (11 – miasto Kutno, 1 – gm. Żychlin, 5 – gm. Kutno, 2 – gm. Bedlno)
Osoby wyleczone – 133 (91 – miasto Kutno, 22 – gm. Kutno, 5 – gm. Żychlin, 6 – gm. Krośniewice, 2 – gm. Bedlno, 4 – gm. Nowe Ostrowy, 3 – gm. Strzelce)
Zgony – 4 (72–M miasto Kutno; 60–K miasto Kutno; 76–M miasto Kutno, 89 – M gm. Kutno. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące)


6 KOMENTARZE

  1. A mnie to bawi Państwo was dyma płacicie składki zdrowotne i leczycie się prywatnie. Płacisz ZUS a emeryturę masz głodową i wszyscy ładnie jak w szeregu . Z OFE was wych ujali z Pracowniczymi Kontami was zrobią. Nikt nie krzyczy nikt się nie buntuje ale co tam ja im wszystkim pokaże i nie założę maseczki bo konstytucja bo wolność ludzie nie ośmieszajcie się.

  2. Ludzie nie dajcie sie upokarzać, brońcie swoich praw, to co nam narzucają jest nielegalne i bezpodstawne. Wszędzie trąbi sie że to wielkie światowe kłamstwo, a instytucje użytku bpublicznego ograniczają nasza swobodę w zakresie prawa do swobody oddychania!

  3. TO już jest jakaś PARANOJA, idziesz do kina z dziewczyną i masz siedzieć od niej 2 metry, i masz mieć szmatę na twarzy, LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ, SKOŃCZMY Z TĄ PSYCHOZĄ, DOŚĆ!!!!

  4. I tak nic im nie zrobią bo nie ma takich przepisów sprawa z góry wygrana nawet jak będzie skierowanie do sądu to nikt tego nie rozpatrzy bo szkoda czasu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Przeczytaj także:

Duże zmiany w raportach o koronawirusie z powiatu kutnowskiego

Od dziś duża zmiana w ra...

reklama

Ostatnio dodane: