reklama
  • Jacek Sikora Kutno Sejm

Nie daj się oszukać! W poniedziałek ważne spotkanie w Centrum Seniora

Zapraszamy na debatę społeczną „BEZPIECZNY SENIOR”, która odbędzie się 5 czerwca 2023 r. o godz. 10.30 w Centrum Seniora Kutno, ul. Wyszyńskiego 11a.

- R E K L A M A -

– Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów z powiatu kutnowskiego na spotkanie poświęcone tematyce bezpieczeństwa osób starszych. Seniorzy dowiedzą się, jak wyglądały notowane na terenie powiatu kutnowskiego zdarzenia związane z oszustwami, jak najczęściej wygląda rozmowa telefoniczna z oszustem, jak można paść ofiarą przestępstwa w domu, na ulicy, jakie należy podejmować środki ostrożności wracając z banku, gdzie podjęliśmy pieniądze oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo w kontaktach z nieuczciwymi ludźmi – mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Harmonogram debaty:

- R E K L A M A -

10:30 – przywitanie uczestników i gości debaty
10.40 – prelekcja Dyrektor Oddziału Banku PKO w Kutnie Anny Sierakowskiej na temat; jak nie dać się oszukać metodą „na bankowca”
11:10 – prelekcja – mł. asp. Daria Olczyk z KPP w Kutnie. Temat: „Metody działania oszustów ” min. na terenie Miasta Kutno
11.50 – dyskusja z udziałem dzielnicowych z rejonów służbowych Miasta Kutno
12.10 – rozdanie ankiet i podsumowanie
12.15 – zaproszenie na słodki poczęstunek dla uczestników i gości debaty społecznej

Czynny udział w debacie wezmą wszyscy dzielnicowi z terenu Miasta Kutno, którzy opowiedzą o uspołecznianiu działań Policji za pomocą aplikacji mobilnych tj. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda. Zgromadzone podczas spotkania uwagi, propozycje czy sugestie zostaną wykorzystane przez policjantów w czasie codziennych służb, a wnioski przeanalizowane.

- R E K L A M A -

(KPP Kutno)

Nie przegap: