reklama

Nie mogą spać przez hałas pociągów. Radni i prezydent interweniują

Co z przejściem dla pieszych przez tory na Krośniewickiej, czy powstaną nowe ekrany dźwiękochłonne oraz czy przejazd kolejowy na Łąkoszyńskiej zostanie zabezpieczony rogatkami? Oto „kolejowe” sprawy, jakimi w ostatnim czasie zainteresowali się radni Robert Feliniak i Grzegorz Chojnacki. Tematami po interwencji prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego zająć ma się teraz PKP.

- R E K L A M A -

„Wzdłuż torów kolejowych do Łodzi na odcinku między przejazdami z ul. Łąkoszyńską i Piwną w bezpośredniej bliskości są zlokalizowane liczne budynki mieszkalne. Huk przejeżdżających pociagów oraz sygnały ostrzegawcze, szczególnie w porze nocnej zakłócają ciszę, a nieraz uniemożliwiają spokojny sen mieszkańców. Trwające aktualnie remonty infrastruktury PKP są doskonałą okazją do montażu ekranów dźwiękochłonnych” – uważa wiceprzewodniczący Rady Miasta Kutno Grzegorz Chojnacki.

Radny Chojnacki zwrócił się także z zapytaniem dot. ewentualnego montażu rogatek przy remontowanym przejeździe na ul. Łąkoszyńskiej.

- R E K L A M A -

W sprawie montażu ekranów przy torach niedawno interweniował również radny Robert Feliniak.

„W ostatnim czasie PKP rozpoczęła montaż ekranów akustycznych przy ul. Józefów i W-wskie Przedmieście. W ocenie części mieszkańców inwestycje tę należy poszerzyć o tereny znajdujące się w centralnej i zachodniej części miasta, gdzie ruch pociągów jest dużo większy” – komentuje radny Robert Feliniak.

- R E K L A M A -

Radny ponadto podjął inną „kolejową” interwencję dotyczącą przejścia dla pieszych przez tory pomiędzy ul. Mickiewicza i Krośniewicką.

W powyższych sprawach prezydent Kutna Zbigniew Burzyński zwrócił się z pismami do Polskich Kolei Państwowych. O odpowiedzi będziemy informować wkrótce.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: