„Nie może być tak, że w centrum Polski mamy do czynienia z bombą ekologiczną”. Posłanka Matysiak interweniuje

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Posłanka Paulina Matysiak z Lewicy interweniuje w sprawie składowiska odpadów na Majdanach. Wystosowała w tej sprawie pisma do władz wojewódzkich, a także WIOŚ-u.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Kiedy na początku lipca zaalarmowana przez okolicznych mieszkańców interweniowałam w sprawie składowiska odpadów przy ul. Majdany w Kutnie, nie sądziłam, że problem może nasilić się w tak szybkim tempie – pisze w mediach społecznościowych Paulina Matysiak, posłanka z Kutna.

Niestety w ostatnią sobotę na składowisku doszło do gigantycznego pożaru znajdujących się tam odpadów. To już kolejny pożar jaki miał tam miejsce. Gasiło go kilkanaście zastępów straży pożarnej, a znad płonącego składowiska do atmosfery przedostało się mnóstwo szkodliwych substancji chemicznych. Kłęby czarnego dymu były widoczne z odległości kilkudziesięciu kilometrów. Z uwagi na to, że płonęły ciecze łatwopalne pożar szybko się rozprzestrzeniał. Dochodziło również do wybuchów, co było niebezpieczne zarówno dla strażaków uczestniczących w akcji jak i okolicznych mieszkańców. Sytuacja ta jasno pokazuje, że należy natychmiast usunąć to nielegalne składowiska, tym bardziej, że znajduje się ono w granicach miasta – dodaje Matysiak.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Jak mówi, wystosowała już pisma do władz województwa, a także Inspektora Ochrony Środowiska.

Nie może być tak, że centrum Polski mam do czynienia z bombą ekologiczną i nikt nie ponosi za to odpowiedzialności. Dlatego wystosowałam pisma do wojewody, marszałka województwa i wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska z prośbą o wyjaśnienie braku jakichkolwiek działań i natychmiastową interwencję – mówi posłanka Lewicy.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


5 KOMENTARZE

  1. Prosze zając się jeszcze firmą obok co składuje chemikalia. Mauzery z płynami niewiadomego pochodzenia ledwo stoją, napęczniałe od temperatury. Czy nie jest tak że w jakimś terminie powinno byc to utylizowane? Stoi to juz od 10 lat !!!! Za chwile kolejny gość zwinie interes a brudy zostaną !!!!!!!!!!!!

  2. Za przeproszeniem. To pani posłanka jak i Jej otocznie nie wiedzieli do tej pory o Majdanach? Przecież to jest już któryś z kolei pożar na tym składowisku. Tam się paliło i palić będzie dopóki ten „kwiatek” nie zostanie ostatecznie wypleniony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: