Nie przyjęli 13-letniej ofiary gwałtu. Szpital ukarany po interwencji posłanki z Kutna

Szpital w Łęczycy, gdzie odmówiono przyjęcia zgwałconej 13-letniej dziewczynki został ukarany i kontrola wykazała nieprawidłowości. W tej sprawie interweniowała kutnowska parlamentarzystka Paulina Matysiak.

Na początku marca Paulina Matysiak wraz z grupą posłanek z partii Lewica Razem – Magdaleną Biejat, Darią Gosek-Popiołek i Marceliną Zawiszą, złożyły interpelację do Ministra Zdrowia w związku z nieprzyjęciem przez szpital w Łęczycy 13-letniej dziewczynki – ofiary gwałtu. W końcu, w maju parlamentarzystki otrzymały odpowiedź.

- R E K L A M A -

Kontrola przeprowadzona w placówce wykazała nieprawidłowości! Odmowa udzielenia pomocy 13-latce była bezzasadna i przeprowadzona niezgodnie z procedurami. Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył na szpital sankcję finansową. Jest to mała rekompensata za nieudzielenie pomocy dziecku, ale mam nadzieję, że już w tej placówce nie dojdzie do takiej sytuacji, a inne zobaczą, że ich niezgodne z prawem działanie będzie nagłośnione i kontrolowane – komentuje posłanka P. Matysiak.

Jak mówi parlamentarzystka, „dziecko, które pada ofiarą gwałtu wymaga od personelu medycznego szczególnej opieki i wyjątkowej empatii. Niedopuszczalne jest, aby po tak traumatycznych przejściach narażać je na dodatkowy stres, związany z długim oczekiwaniem na badanie, odmową hospitalizacji i podróżą karetką do kolejnego szpitala, położonego w znacznej odległości od jego miejsca zamieszkania”.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: