reklama
reklama
reklama
reklama

Nie zapomnij rozliczyć się z fiskusem, masz czas do 2 maja! 

Kilkanaście procent podatników z województwa łódzkiego zostawiło złożenie rozliczenia rocznego za 2022 r. na koniec. Przypominamy, że termin rozliczenia się z fiskusem mija 2 maja!

- R E K L A M A -

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udostępnia usługi dzięki którym podatnicy mogą rozliczyć się elektronicznie. Dzięki e-usługom każdy osiągający dochód zobowiązany do złożenia zeznania może wypełnić PIT w dowolnym czasie, miejscu i na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu. Urząd skarbowy nie musi być czynny w momencie składania zeznania dlatego warto skorzystać z elektronicznej formy rozliczenia. Przekonało się o tym aż 93 procent podatników województwa łódzkiego, którzy rozliczyli się w ten sposób do tej pory.

Twój e-PIT to prosty i wygodny sposób na rozliczenie z urzędem skarbowym. Aby skorzystać z usługi wystarczy wejść na stronę www.podatki.gov.pl zalogować się do e-Urzędu Skarbowego i wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację.

- R E K L A M A -

W przygotowanym zeznaniu uwzględnionych jest szereg informacji takich jak dane podatnika, jego mikrorachunek podatkowy oraz wykazane przez płatników w informacjach PIT-11 zwolnienia i odliczenia z tytułu ulgi dla młodych, ulgi na powrót, ulgi dla rodzin 4+, ulgi dla pracujących seniorów a także składki członkowskie na rzecz związków zawodowych.

Logując się do usługi Twój e-PIT podatnik ma możliwość uzupełnić rozliczenie o własne ulgi jakie mu przysługują, np. ulgę rehabilitacyjną.

- R E K L A M A -

Udostępnione zeznania roczne uwzględniają nr KRS dla przekazania 1,5% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), której podatnik przekazał 1% podatku w zeszłorocznym rozliczeniu PIT.
Twój e-PIT działa przez całą dobę. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) na stronie podatki.gov.pl.

Do e-US można zalogować się Profilem Zaufanym, e-Dowodem poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do samej usługi można się zalogować danymi podatkowymi.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: