Wiadomości KutnoNa sygnaleNie żyje kobieta. Na miejsce wezwano dwie karetki i straż pożarną

Nie żyje kobieta. Na miejsce wezwano dwie karetki i straż pożarną

Dwie karetki i straż pożarna zostały wezwane we wtorek do pacjentki potrzebującej pilnej pomocy medycznej. Niestety, mimo usilnych starań ratowników, kobieta zmarła.

We wtorek o godzinie 17:43 jeden z zespołów ratownictwa medycznego z terenu powiatu kutnowskiego przyjął wezwanie do 69–letniej mieszkanki Żychlina, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

- Reklama -

– Zespół przyjął wezwanie o godzinie 17:44 docierając pod wskazany adres o godzinie 18:02 i przystępując do udzielenia medycznych czynności ratunkowych. Z uwagi na ciężki stan pacjentki konieczne było wezwanie na miejsce zespołu specjalistycznego – mówi Adam Stępka, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

- Reklama -

W międzyczasie na miejsce wezwani zostali także druhowie z OSP Żychlin, którzy mieli pomóc medykom ze zniesieniem pacjentki z mieszkania do karetki. Ostatecznie jednak strażacy, w związku z trwającą akcją reanimacyjną prowadzoną przez ratowników, nie podjęli swoich działań.

Jak dodaje Adam Stępka z WSRM, niestety po ponad godzinnej resuscytacji krążeniowo–oddechowej lekarz zespołu specjalistycznego stwierdził zgon 69–letniej kobiety.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: