PanoramaKutna.plNa sygnaleTragiczny wypadek na polu, nie żyje mężczyzna

Tragiczny wypadek na polu, nie żyje mężczyzna

Trwa okres wzmożonych prac związanych z prowadzeniem gospodarstwa. Niestety z pozoru proste czynności niejednokrotnie mogą zakończyć się tragicznie. Tak było minionej doby, 79–latek zmarł po tym jak został przygnieciony maszyną rolniczą. Dlatego policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas wykonywania wszelkich prac gospodarskich.

20 kwietnia 2020 roku na terenie prywatnej posesji w gminie Witonia doszło do wypadku podczas prac gospodarskich. 79 – latek usiłując naprawić opryskiwacz ciągnikowy został przygnieciony tym urządzeniem. Niestety wskutek doznanych obrażeń mężczyzna zmarł. Prace wykonywał sam i wszystko wskazuje, że był to nieszczęśliwy wypadek.

-

„Apelujemy o rozwagę i szczególną ostrożność podczas wykonywania wszelkich prac gospodarskich. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków” – komentują mundurowi.

Wielu z nich można uniknąć, jeżeli tylko zachowamy podstawowe środki ostrożności:

  • nigdy nie podejmujmy prac w gospodarstwie pod działaniem alkoholu, nie kierujmy pojazdami, nie pozwólmy też aby czynili to inni!
  • nie dopuszczajmy do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień!
  • nie przewoźmy nikogo na załadowanych wozach i przyczepach!
  • pamiętajmy też o najmłodszych, którzy często angażowani są do pomocy w gospodarstwie. Wszelkie pomocnicze prace powinni wykonywać pod bacznym okiem dorosłych. Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Pamiętajmy aby były one odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. Nigdy nie zostawiajmy małych dzieci bez opieki!
-

źródło: KPP Łęczyca

-

Nie przegap: