reklama
reklama
reklama
PanoramaKutna.plKutnoNie żyje znany kutnowski artysta

Nie żyje znany kutnowski artysta

Nie żyje Józef Marciniak, kutnowski rzeźbiarz. Tragiczne informacje przekazało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

13 lutego 2022 roku zmarł Józef Marciniak (ur. 1947) rzeźbiarz, członek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Rzeźbił od 2005 roku, a na początku jego pracy twórczej rad i wskazówek udzielał mu   Zbigniew Suchiński, uznany rzeźbiarz kutnowski. Tematyką prac Józefa Marciniaka były postacie świętych w formie pojedynczej bryły i szopki. Wypracował swój własny styl. W pracy twórczej towarzyszyła mu żona, która malowała powstałe rzeźby.

- R E K L A M A -

Lubił kontakty z innymi ludźmi, był pogodny i zawsze uśmiechnięty. Chętnie uczestniczył w kiermaszach, jarmarkach, na których promował „rzeźbę po kutnowsku” i nasze miasto.

Jego prace wystawiane były na wystawach w Kutnie, Łodzi, Krzyżanowie, Gąbinie, Piątku, Kwiatkówku (skansen), Witoni, Łęczycy, Krośniewicach, Łącku, Sannikach, Ozorkowie, Toruniu. Póki mu zdrowie pozwalało, corocznie uczestniczył w Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Krakowie a także w festiwalu promującym światową sztukę naiwną “Art Naif Festiwal” w Katowicach.

- R E K L A M A -

(Źródło: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej)


Nie przegap: