Niebanalna aranżacja wnętrza z mozaiką szklaną

Mozaika cieszy się dużą popularnością już od wielu lat. Obecnie bardzo często można ją spotkać w eleganckich pomieszczeniach, gdzie liczą się luksusowe rozwiązania. Duże wrażenie robi szklana mozaika, która idealnie sprawdza się w łazience. Do dyspozycji jest bogata i zróżnicowana gama kolorystyczna, co pozwala na stworzenie przy jej pomocy dowolnej aranżacji. Jeśli komuś zależy na nadaniu wnętrzu charakteru o nieprzeciętnych walorach estetycznych, to jak najbardziej warto zainteresować się mozaiką.

- R E K L A M A -

Mozaika szklana w Twojej łazience

Łazienka powinna być nie tylko funkcjonalna, ale też estetyczna. Bardzo ważne jest to, po jakie materiały sięgniemy do wykończenia ścian i podłogi. Będzie miało to bezpośredni wpływ na aranżację wnętrza. Ilość wzorów w przypadku mozaiki jest niemalże nieograniczona. Materiał ten można z powodzeniem stosować w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Do wyboru jest mozaika zarówno matowa, jak i szkliwiona. Znajdą dla siebie coś ciekawego nie tylko miłośnicy porcelany, ale też kamienia, drewna, szkła czy nawet metalu. Jeżeli zależy nam na optycznym powiększeniu wnętrza, to ona będzie strzałem w dziesiątkę. Zaletą szkła jest to, że świetnie przepuszcza i jednocześnie odbija światło. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie efektu głębi. Mozaika wykonana ze szkła może być nie tylko przezroczysta, ale też w wersji kolorowej czy nawet brokatowej. W łazienkach urządzonych w stylu glamour taka mieniąca się mozaika będzie strzałem w dziesiątkę.

W zależności od naszych preferencji możemy zdecydować się na mozaikę o lśniącej lub matowej powierzchni. Bardzo łatwa do utrzymania czystości będzie ta z możliwe jak najbardziej gładką powierzchnią. Dodatkowo świetnie komponuje się z innymi naturalnymi materiałami typu drewno i kamień. Mając do depozycji tak wiele wariantów, możliwe jest stworzenie unikalnej aranżacji, zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami i preferencjami. Warto jeszcze dodać, że łazienkowa mozaika dostępna jest nie tylko w klasycznych, ale też nietypowych kształtach. Geometryczne kształty to nie jedyna możliwość. Płytki mozaikowe mogą kształtem przypominać rybią łyskę, arabeskę, jodełkę itd.

- R E K L A M A -

Funkcjonalne i jednocześnie estetyczne wnętrza

Coraz więcej osób decyduje się na płytki mozaikowe zamiast klasycznych płytek ceramicznych. Takie rozwiązanie jest z pewnością bardziej estetyczne. Mozaika można wyłożyć zarówno powierzchnię ścian, jak i podłogę. Niezaprzeczalną jej zaletą jest właśnie to, że jest niezwykle dekoracyjna. Jeśli znudziła nam się aranżacja i chcemy stworzyć coś bardziej oryginalnego, to jak najbardziej warto zainteresować się właśnie nią. Jej powierzchnia nie wymaga sięgania po żadne specjalistyczne środki czystości ani zabiegi pielęgnacyjne. Jest łatwa do utrzymania w czystości. Jeśli ktoś ceni sobie czas i energię, to z pewnością będzie zadowolony z mozaiki szklanej zakupionej w sklepie ekspercilazienek.pl. Do usunięcia powstałych zabrudzeń wystarczy sięgnąć po powszechnie dostępne środki czystości o łagodnym działaniu. Przy wyborze szklanej mozaiki należy zwrócić uwagę na grubość materiału. Płytki wykonane z grubszego szkła dają lepszy efekt załamywania światła.


materiał partnera
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: