Niebawem w centrum Kutna ruszą ogródki gastronomiczne

Tradycyjnie ogródki gastronomiczne już niebawem pojawią się na terenie Placu Piłsudskiego, ul. Królewskiej, Placu Wolności.

- R E K L A M A -

Osoby zainteresowane dzierżawą terenu na prowadzenie ogródków na Placu Piłsudskiego mogą składać wnioski w kancelarii urzędu miasta do najbliższego czwartku 20 kwietnia do godz. 12.00.

Mamy wytypowanych 5 lokalizacji na prowadzenie ogródków gastronomicznych na podstawie umowy dzierżawy. W pierwszej kolejności o lokalizacje te mogą ubiegać się przedsiębiorcy prowadzący już gastronomię przy Placu Piłsudskiego. Powierzchnia ogródków jest zbliżona i wynosi ok 150 m2, a czynsz dzierżawny za 1 m2 terenu wynosi miesięcznie 6 zł plus VAT 23% – informuje Joanna Brylska, kierownik biura prasowego.

- R E K L A M A -

– W sytuacji, gdy nie wszystkie miejsca zostaną rozdysponowane, pozostałe osoby zainteresowane dzierżawą będą mogły składać wnioski w terminie późniejszym, o którym poinformujemy za pośrednictwem mediów  – dodaje J. Brylska.

Ogródki  zlokalizowane w obszarze historycznego centrum miasta muszą spełniać określone wymogi zgodnie z Zarządzeniem Nr 78/2023 Prezydenta Miasta Kutna. Najważniejsze z nich to zagwarantowanie atrakcyjnych i wysokiej jakości elementów małej architektury oraz zastosowanie stonowanej kolorystyki w odcieniach beżu w przypadku parasoli lub innego zadaszenia.

- R E K L A M A -

O dzierżawę nie mogą ubiegać się osoby posiadające nieuregulowane zobowiązania finansowe wobec Miasta.

Wnioski o dzierżawę są dostępne na stronie internetowej www.um.kutno.pl w zakładce: Przetargi/ Przetargi i zamówienia publiczne/ Gospodarowanie nieruchomościami oraz www.umkutno.bip.e-zeto.eu w zakładce: Komunikaty, Ogłoszenia i Obwieszczenia/ gospodarka nieruchomościami.

Więcej szczegółowych informacji można uzyskać w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa, pokój 210A, telefon 24 – 253-12-49.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: