Niebezpiecznie na Mickiewicza. Radny wnioskuje o dodatkowe oświetlenie

Miejski radny Robert Feliniak zwrócił się do władz miasta, aby w trybie pilnym poprawić bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych przy ul. Mickiewicza. Ostatnio doszło tam do groźnego wypadku.

- R E K L A M A -

W imieniu mieszkańców zwracam się z wnioskiem o pilną poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ul. Mickiewicza obok mostu. Korzysta z niego dużo ludzi, którzy tą drogą podążają do sklepu Biedronka oraz do przychodni Eskulap, a w trakcie dnia również dzieci do pobliskiej SP nr 4. Samochody które poruszają się od strony wiaduktu w stronę ronda stwarzają duże niebezpieczeństwo, ponieważ najczęściej poruszają się z większą prędkością, a przejście dla pieszych jest na łuku – napisał w interpelacji Robert Feliniak.

reklama

Radny przytoczył także ostatni wypadek, do jakiego doszło w poniedziałek na przejściu dla pieszych. O potrąceniu pieszego pisaliśmy w tym miejscu.

- R E K L A M A -

Pieszy po zmroku, a w szczególności podczas opadów deszczu jest bardzo słabo widoczny. W związku z powyższym proponuję wykonać dodatkowe oświetlenie punktowe samego przejścia oraz montaż dodatkowego oznakowania np. pulsujące światło, azyl dla pieszych itd – wychodzi z propozycją Robert Feliniak.

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: