Na sygnaleNiebezpiecznie w Kutnie w środku nocy. Interweniowali strażacy i policja

Niebezpiecznie w Kutnie w środku nocy. Interweniowali strażacy i policja

W nocy z soboty na niedzielę doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia na jednej ze stacji paliw w Kutnie. Przed godziną 3 służby zostały wezwane do rozszczelnienia instalacji LPG przy dystrybutorze gazu.

- reklama -

Zgłoszenie wpłynęło dokładnie o godzinie 2:53. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kutnie skierował na miejsce zastępy straży pożarnej na ulicę Łęczycką, gdzie doszło do rozszczelnienia węża dystrybutora LPG. Istniało ryzyko ulatniania się gazu, dlatego zdarzenie zakwalifikowano jako miejscowe zagrożenie chemiczne.

Na miejscu działania prowadziły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Kutno oraz druhowie z OSP KSRG Leszczynek. Teren zabezpieczono, a wyciek został szybko zneutralizowany. Jak informują strażacy, w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

- reklama -

Akcja zakończyła się około godziny 3:30. Na miejscu obecna była również policja, która zabezpieczała rejon interwencji. Funkcjonowanie stacji paliw zostało czasowo wstrzymane na czas działań służb.

- reklama -

Najnowsze wiadomości: