Niebieski Marsz przeszedł przez centrum Kutna [ZDJĘCIA]

Dziś przez Kutno przeszedł Niebieski Marsz. To inicjatywa fundacji Niebieski Wiatrak w związku z obchodzonym Światowym Dniem Świadomości Autyzmu.

- R E K L A M A -

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

I właśnie z tej okazji w poniedziałek 3 kwietnia ulicami Kutna przeszedł Niebieski Marsz. Uczestnicy wydarzenia spotkali się pod kościołem pw. św. Wawrzyńca i przeszli przez Plac Wolności, ul. Królewską i dotarli na Plac Piłsudskiego. Tam policjanci, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników marszu, przygotowali mini-miasteczko bezpieczeństwa, były także animacje i wspólna zabawa.

- R E K L A M A -

Na Placu Piłsudskiego z osobami biorącymi udział w marszu spotkał się między innymi wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak. W niebieskim pochodzie udział wzięła między innymi wójt gminy Kutno Justyna Jasińska.

Dzień Świadomości Autyzmu

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Przy odpowiednich metodach terapeutycznych można zmniejszyć jego nasilenie. Jeszcze niedawno uważano, że autyzm dotyczy głównie chłopców – był diagnozowany u nich niemal cztery razy częściej niż u dziewcząt. Stąd też symbolicznym kolorem autyzmu stał się niebieski. Najnowsze badania pokazują jednak, że autyzm w takim samym stopniu dotyka mężczyzn, jak i kobiet.

Zobacz zdjęcia z Niebieskiego Marszu w Kutnie:
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: