„Niebieskie Chachary” przedpremierowo w kinie KDK. Poznaj świat kibiców!

Dokumentalny film Cezarego Grzesiuka „Niebieskie Chachary” w Kinie KDK dzień przed oficjalną premierą! Seans jednorazowy – bilety już w sprzedaży.

- R E K L A M A -

W Kinie KDK przedpremierowo 14 listopada 2019, godz. 19:20! (seans jednorazowy). Bilety w Kasach KDK / CTMiT lub online.

Dlaczego człowiek zostaje kibicem? Emocje, pasja, bycie we wspólnocie, czy może wyjątkowa historia klubu? Co kieruje futbolowymi fanatykami? Cezary Grzesiuk przez dekadę filmował życie fanów Ruchu Chorzów. Wiele lat pracy dało możliwość sfotografowania zamkniętego środowiska piłkarski fanatyków. Nie z boku, nie zza szpaleru policjantów, ale z samego środka stadionowego „młyna”. Umożliwiło to pokazanie jasnych i ciemnych stron kibicowskiego świata w Polsce i za granicą.

- R E K L A M A -
reklama

Jednym z wątków filmu jest przyjaźń sympatyków Atletico Madryt i Ruchu Chorzów, innym chuligański kodeks przekazywany z ojca na syna. Przenikając przez różne grupy kibicowskie, reżyser oddaje głos fanom i fanatykom, starając się znaleźć odpowiedź na pytanie, kim jest współczesny kibic.

„Piłka nożna to nie jest sprawa życia i śmierci. To sprawa o wiele ważniejsza.”

- R E K L A M A -

Niebieskie Chachary / The Blue Scallywags (2018) dokument.
Premiera w polskich kinach 15 listopada 2019.
Produkcja: Polska, Czas trwania: 94 min.

TWÓRCY:

Reżyseria: Cezary Grzesiuk
Współpraca reżyserska: Krystian Kamiński
Scenariusz: Cezary Grzesiuk
Współpraca scenariuszowa: Krystian Kamiński, Piotr Nosal, Łukasz Ludkowski
Zdjęcia: Cezary Grzesiuk, Paweł Labe, Tomasz Szołtys, Jan Mamoń, Ireneusz Sobierajski, Karol Czyż, Marcin Banot, Radosław Kowalczyk
Muzyka: Rafał Rozmus
Montaż: Cezary Grzesiuk, Cezary Grzesiuk jr
Producent: Cezary Grzesiuk
Produkcja: Blue Dream Film

reklama
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: