REKLAMA
poniedziałek, 16, maj 2022
REKLAMA

Niemcy pomogą w walce z COVID-19? Posłanka z Kutna pyta Marszałka

poniżej dalsza część artykułu

Niedawno media obiegła informacja o tym, że Marszałek Województwa Mazowieckiego zwrócił się o pomoc w walce z COVID-19 do przedstawicieli dwóch niemieckich landów z prośbą o pomoc. W nawiązaniu do tych działań posłanka Paulina Matysiak z partii Razem napisała do Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreiber czy zamierza wykonać podobny gest.

W województwie łódzkim sytuacja szpitali i oddziałów zakaźnych, powołanych do walki z
pandemią COVID-19, coraz bardziej się pogarsza. Brakuje personelu, ale także specjalistycznego sprzętu, który mógłby uratować życie wciąż rosnącej liczbie chorych. W tej sytuacji warto skorzystać z każdej oferty pomocy i nawiązywać współpracę nie tylko z instytucjami w Polsce, ale także za granicą
– pisze w piśmie posłanka.

List z ofertą pomocy w walce z COVID-10 od prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera trafił do prezydenta Andrzeja Dudy pod koniec października bieżącego roku. W odpowiedzi prezydent Andrzej Duda podziękował za ten gest i zapewnił, że jeśli zajdzie taka potrzeba, Polska jest gotowa ściśle współpracować.

poniżej dalsza część artykułu

Sytuacja w szpitalach jest trudna. Niedawno pisałam interwencję w sprawie braków
kadrowych w kutnowskim szpitalu. Widzę też w mediach społecznościowych apele pracowników innych szpitali o pomoc w zdobyciu bardzo podstawowych rzeczy jak woda i środki ochrony osobistej. Jeżeli nasze Państwo nie jest w stanie tego zapewnić, powinniśmy skorzystać z oferty pomocy – stawką jest życie i zdrowie Polek i Polaków
– dodaje Paulina
Matysiak.

Pismo od posłanki trafiło do Marszałka Grzegorza Schreibera 10 listopada. Odpowiedź powinna pojawić się w ciągu dwóch tygodni.

reklama

Warto przeczytać:

reklama