Wiadomości KutnoKulturaNiemcy zgotowali dzieciom piekło. Przejmujący spektakl w KDK-u (ZDJĘCIA)

Niemcy zgotowali dzieciom piekło. Przejmujący spektakl w KDK-u (ZDJĘCIA)

Piekło dzieci z Przemysłowej” – pod tym tytułem na deskach Kutnowskiego Domu Kultury odbył się poruszający spektakl w reżyserii Agnieszki Battelli. Sztuka opowiada o zbrodniach, jakie na polskich dzieciach z Łodzi dokonali Niemcy w latach 1942-1945.

- Reklama -

Sala KDK-u zapełniła się dziś młodzieżą szkolną do ostatniego miejsca. Uczniowie z zapartym tchem obejrzeli spektakl, który w przejmujący i dobitny sposób przedstawił piekło dzieci podczas II Wojny Światowej. Artyści zostali nagrodzeni długimi i gromkimi brawami.

- Reklama -

Po spektaklu na scenie Kutnowskiego Domu Kultury pojawili się m.in. Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty, a także Iwona Kaca – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kutnie. Podkreślali, jak ważne jest upamiętnienie tych dramatycznych wydarzeń i stworzenie muzeum w Łodzi. Nie brakowało też do obecnych wydarzeń na Ukrainie.

O „Piekle dzieci z Przemysłowej”

Fundacja imienia Stanisława Pomian-Srzednickiego od wielu lat realizuje projekt mający na celu upamiętnienie ofiar z niemieckiego nazistowskiego obozu dla polskich dzieci w Łodzi (1942-1945) założonego pod niemiecką nazwą Obozu prewencyjnego (izolacyjnego) dla młodych Polaków Policji Bezpieczeństwa w Łodzi. Sztuka teatralna Agnieszki Battelli pt. “Piekło dzieci z Przemysłowej 1942-1945” miała prapremierę się 3 października 2022 roku w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

- Reklama -

„Piekło dzieci z Przemysłowej”
Muzyka: Adam Drzewiecki
Choreografia: Katarzyna Korzeniewska – Killo
Identyfikacja graficzna, plakat: Wojciech Korkuć
Reżyseria: Agnieszka Battelli

Zdjęcia: Łukasz Stasiak/Kutnowski Dom Kultury


- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: