Niepełnosprawni stracą miejsca parkingowe przed blokiem? Posłanka Matysiak interweniuje

Posłanka Lewicy Paulina Matysiak interweniuje w sprawie kontrowersji wokół jednego z osiedlowych parkingów w Kutnie, z którego zniknąć mają miejsca dla niepełnosprawnych.

Mieszkańcy bloku nr 5 przy ul. Tarnowskiego w Kutnie zwrócili się do posłanki Pauliny Matysiak z prośbą o interwencję, ponieważ na parkingu pod ich blokiem rozpoczęły się właśnie prace polegające na usunięciu oznakowania miejsc postojowych przylegających do zjazdu należącego do ul. Marii Curie-Skłodowskiej.

- R E K L A M A -

Z informacji, jaką administracja osiedla wywiesiła do wiadomości mieszkańców, na parkingu mają zostać zlikwidowane wszystkie elementy oznaczenia pionowego i poziomego.

Jak mówi P. Matysiak, decyzja ta dotyczy także trzech miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami, które znajdowały się na parkingu i były oznaczone. Jej zdaniem oznacza to, że osoby te stracą swoje miejsca i nie mają pewności, czy uda im się zaparkować na parkingu przed blokiem, co dla osób z niepełnosprawnością ruchową stanowi duże utrudnienie.

- R E K L A M A -

Podjęłam w tej sprawie interwencję u pana Andrzeja Nowakowskiego, Prezesa Zarządu RSM „PIONIER”. Pytam w niej o powód likwidacji elementów oznaczenia poziomego i pionowego miejsc parkingowych przed blokiem Tarnowskiego 5 w Kutnie, dlaczego zostały zlikwidowane miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami, czy po zakończeniu trwających obecnie prac polegających na likwidacji oznakowania, na parkingu zostaną wyznaczone nowe miejsca dla osób niepełnosprawnych? – informuje posłanka Lewicy.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: